logo

reklam

Helvacı Mahallesi Kültür Evi Açıldı

Belediye Kültür Evleri Eğitim Yuvası
Bilgi ve kültürün önemine dikkat çeken, eğitimin insan yaşamındaki faktörünü idrak eden Amasya Belediyesi, mahallelerde de bilgi ve Kültür Evleri açmaya devam ediyor.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Belediye olarak, Sanatın çeşitli dallarında atölye çalışmaları yaparak yeteneklerini geliştirmek isteyen her yaştan Amasyalıya eğitim olanağı sağladıklarını belirterek, toplumsal yapımızın temelini oluşturan aile kurumunun temel direği ve garantisi olan kadınlarımızı bedensel, ruhsal, sosyal, kültürel, ekonomik ve eğitsel bakımdan destekleyip güçlendirmek, sosyal ve ekonomik anlamda yeterli imkanları bulunmayan özellikle ev hanımlarımızın bu dezavantajlı durumlarını düzelterek onlara bu ikqmkanı sunmayı amaç edindik. Bu amaç doğrultusunda kültür evlerimiz her geçen gün daha da büyüyerek halkımıza hizmet etmeye devam etmektedir.” dedi.
Başkan Özdemir, verilen eğitimlerin kadınların boş zamanlarını değerlendirmeleri adına çok faydalı olduğunu belirterek, “kadın kültür merkezlerimiz göz nuru yerlerimiz. Orada alın teri var, emek var, sabır var. Buralarda eğitim gören kursiyerimize öğretmenlerimiz tarafından çeşitli kurslar veriliyor. Verilen kurslarla birlikte kendilerini geliştiren kursiyerlerimiz burada öğrendikleri bilgilerle ürettikleri ürünleri satarak kendilerine gelir elde edebiliyorlar. Boş zamanlarını değerlendirmek, kendisini geliştirmek isteyen herkesi Belediyemiz bünyesinde bulunan Kültür Evlerine bekliyoruz” diye konuştu.
Amasya Belediyesi’nin hizmete açtığı kültür evleri eğitim yuvası oldu.
Hizmete açılan 10 adet kültür evinde her yaşa yönelik ücretsiz meslek kursları yılın 12 ayı devam ederken, öğrencilere yönelik düzenlenen yaz kurslarından her yıl binlerce kursiyer faydalanıyor.
Amasya Belediyesi tarafından her mahalleye bir “Kültür Evi” projesine yeni bir halka daha eklendiğini belirten başkan Özdemir, 10. Kültür Evi düzenlenen bir törenle Helvacı Mahallesinde açılışını yapıldı. Açılışa Amasya valisi Dr. Osman Varol, Garnizon komutanı Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir eşleri ile birlikte katılırken kalabalık davetli gurubu ve Helvacı mahallesi sakinleri katıldı. Amasya Belediyesinin 10 ncu Kültür Evi’nin açılışını eşler yaptı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle