logo

reklam

Her düğüne bir sivil polis uygulaması işe yaramış!

Amasya İl Emniyet Müdrürlüğünce, kentteki düğün ve kutlamalarda ölüm ve yaralanmalara yol açabilecek “maganda kurşunları”nın engellenmesi amacıyla düğünlerde görevlendirilen sivil ve resmi polis ekiplerince 90 silah ele geçirildi. Silah yakalatan kişilere toplam 90 bin 498 lira idari para cezası uygulandı.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce başlatılan “Düğün Polisi” uygulaması uygulama kapsamında sokak düğünlerine 1 ya da 2 polis görevlendirilerek düğünü sonuna kadar takip etti. Sivil kıyafetli polis memurları düğün sırasında tabanca ve tüfekle havaya ateş edilmesini engelledi uyarılara rağmen bunu yapan magandalara ise anında müdahale ederek haklarında yasal işlem başlatıldığı belirttildi.
Amasya Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ilk yılın ilk sekiz ayında yapmış olduğu uygulamalarda 90 silah ele geçirildi. Bu silahlardan 67 sinin tabanca, 23’ü tüfek olduğu ve bu silahlara el konulurken silah yakalatan kişilir hakkında yasanın ön gördüğü adli işlemlerin başlatıldığı belirtilirken ayrıca silah yakalatan kişilire idari para cezası olarak 90 bin 498 lira para cezası uygulandığı belirtildi.

Şahin; Mutlu Günümüzde Acı Yaşamayalım
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asaüyiş Şube Müdürü Harun Şahin, “Bölgemizdeki vatandaşlarımızın da silaha olan düşkünlüğünü inkar etmemiz mümkün değil. Vatandaşımızın can güvenliği bizim için öncelikli olan. Bunu da sağlamak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Düğünler mutlu bir beraberlik yürütmek için yapılan güzel olaylar. Neşeli mutlu günler bu günlerimizi acıya, kedere, hüzne gözyaşlarına bırakmayalım. Herkes sorumluluk hissetsin bu konuda. Sadece emniyet güçlerinin düşünmesi gereken bir hadise değil. Toplumun tüm kesimleri bu konuya ağırlık vermeli, sorumluluk hissetmeli. Bu bir vatandaşlık görevi.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.