logo

reklam

Hocalı Şehitleri Parkı ve Anıtı dualarla açıldı!

Hocalı Şehitleri Parkı ve Anıtı dualarla açıldı!26 Şubat 1992 yılında Hocalı’da gerçekleştirilen katliamda hayatını kaybeden şehitlerin anısına Körfez’de yapılan Hocalı Şehitleri Anıtı ve Parkı, dualarla açıldı.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, ‘İki devlet, tek millet’ vurgusu yaparak, “Biz her zaman şunun bilincindeyiz; Türk milleti olarak Azerbaycan ile hep aynı noktaları aynı birliktelikleri paylaştık. dedi.
26 Şubat 1992 yılında Azerbaycan’da yer alan Hocalı kasabasında Ermeniler tarafında yapılan katliamda hayatını kaybeden şehitlerin anısına Gökmedrese Mahallesi’nde Gökmedrese cammi yanında Amasya Belediyesi tarafından yapılan Hocalı Şehitleri Parkı ve Anıtı, açıldı.
Başkan Özdemir, “Azerbaycan ve Türkiye tarih boyunca birlikte yürütmüştür” diyerek, 1992 yılında Ermeni çetelerin yapmış olduğu katliam sonrasında büyük acılar yaşandı. Bu zalimlikler kaldığı yerden devam ediyor. Rabbim bir daha böyle acılar göstermesin. Orada kefensiz yatan şehitlerimizin acısını derinden hissediyoruz. Hocalı’yı unutmadık. Unutturmayacağız. Bunu yapanların adalet karşısına çıkmaları için mücadelemizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle