logo

reklam

HOLDAT Malazya”ya Gidiyor

hoydatAmasya HOYTAD ülkemizi, Malezya’nın Kotakınabulu Şehri’nde yapılacak olan 10. Sabah Uluslararası Halk Dansları Festivalinde temsil edecek.
Hoytad bu büyük organizasyondan gelen iş birliği teklifini kabul ederek yurt dışında yaptığı festivallere bir yenisini daha ekleyeceğini belirten Amasya Hoytad Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yolcu, 10. Sabah Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne Dış İşleri Bakanlığı Temsilciliği Başbakanlık Tanıtma Fonu Desteği ile gideceklerini belirtti.
Yolcu, “Organizasyon komitesinde yer alacak davet edilecek ülkelerin tespitin de ve davet edilmesin de söz sahibi olmuştur. Bu kapsamada festivale Türkiye, Slovakya, Litvanya, Endonezya, Filipin, Güney Kore, Rusya (Yakut Türkleri) Brunei, Kazakistan,Tayvan, Hindistan, Kırgızistan, Malezya, Meksika, Rusya olmak üzere 15 ülke katılacaktır. Bu ülkelerden Türkiye, Rusya Yakut Türkleri, Kırgızistan, Kazakistan, Meksika, Organizasyon komite üyesi Hoytad Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yolcu tarafından festivale katılmaları sağlanmıştır. Festivale 1 başkan, 2 Antrenör, 16 Öğrenci ile toplam 19 kişilik bir grupla katılacak olan Hoytad Festivalde Amasya yöresi, Ege Yöresi (Zeybek), Karadeniz Yöresi (Horon), Doğu Anadolu( Halaylar), gösterilerini sergileyecek olup geleneksel Türk düğünü canlandırılması yapılacaktır. Programda yer alan ülke, şehir ve geleneksel el sanatları tanıtım bölümünde için stand açılacak olup Kültür Bakanlığının Hazırladığı Türkiye tanıtım cd ve broşürleri Amasya tanıtım cd ve broşürleri Amasya Halk Eğitim Merkezi kursunda yapılan geleneksel el sanatları sergilenecektir.” dedi.

Share
1122 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle