logo

reklam

“Huzur Veren Gazete” 32. Yaşında

Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi 32. Yaşında
“Huzur Veren Gazete”
AMASYA’nın lider gazetesi Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi bugün 32. yaşını kutluyor. 1986 yılında Basın hayatına “Merhaba” diyerek atılan Amasya’nın güçlü ve etkili yayın organı Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi 32. yaşına girdi.
Kurulduğu günden buyana Amasya’da herzaman ilklere imza atarak gazetecilik anlayışını kökten değiştiren, Hukukun üstünlüğünü savunan, çok sesliliğin temsilcisi olan, tarafsız habercilik ilkesinden ödün vermeyen, manşet ve yorumlarıyla gündem belirleyen Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi yerel basının yıldızı olmaya devam ediyor.
Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi asla milletimizin değerlerine ters düşecek bir yayıncılık anlayışını benimsemediği için, okuyucu nezdinde güven tesis etti. “Huzur Veren Gazete” okuyucularımızın bize verdiği payedir. Vatanseverlik bizim temel şiarımızdır. Bu noktada mihenk taşımız, okuyucunun bize dair kanaatidir. 16 Ağustos 1986, pek mütevazı ekonomik imkânlarla yayın hayatına başlayan Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi, Yerel gazetecilikteki zorlu rekabet şartlarına rağmen 32 yıl boyunca istikrarlı ve kaliteli bir yayıncılık anlaışı ile Amasya halkına başarı ile hizmet verdi. Dürst, objektif, sorumlu; kısacası milletin değerlerine her bakımdan sagılı bir yayın çizgisini devam ettirdi. Milli menfaatleri, her daim kurum menfaatlerinin önünde ve üstünde tuttu. Bu özellikleriyle, 32 yıldır yayın hayatında, gazetemiz okuyucusu nezdinde büyük bir güven tesis etti. “Huzur Veren Gazete…” niteliği ile vatandaşlarımız tarafından gönül rahatlığıyla okunan bir yayın organı oldu. Zira agresif, kavgacı olmayan; körü körüne sürdürülen siyasi ve ideolojik tartışmalara taraf olmayan, toplumsal barış ve huzurun yerleşmesi için gayret eden, farklı bir gazete olarak temayüz etti. Amaya’nın ve Amasyalı’nın gazetesi parolasıyla yayın hayatına başladığı 16 Ağustos 1986 yılından bu yana Amasya’nın ve Amasyalının gözü, kulağı, dili ve sesi olan gazetemizin son 9 yıldan beri resmi ilanlardan yararlanmadığı halde 32. yıla ulaşabilme başarısını göstermesi YORUM gazetesi, Yerel basının yalnız resmi ilan için çıkar anlayışınıda kırdı. Bu gerçek olay Yorum Gazetesi’nin mensuplarını gururlandırırken, Amasya halkının da takdirini almakta. Amasyalı, Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesinin 32 yıllık yaşam serüvenini gözlemliyor.

ÖZDEMİR; yerel Basın Şehir Tarihlerinin Yakın Şahididir.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Bugünkü sayısıyla 32. yaşını kutlayan Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi, Amasya’mızın önemli basın-yayın organlarından biri olduğunu belirterek, “Son 31 yılda yaşadığımız tarihi kırılma anlarının da yakın şahididir. Bu yönüyle Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi’nin manşetleri Amasya’mızın demokrasi yolculuğunun bir izdüşümü ve hafızası gibidir.” dedi. Özdemir, “Gazete sadece önemli dönemlere tanıklık etmekle kalmamış, milli, yerli ve tavizsiz çizgisiyle demokrasimizin kök salmasına büyük katkı sağlamıştır.” dedi. Gazetemizin Yayın hayatının 32. yılının haklı gurur ve çoşkusunu bizimle yaşayan Amasya Belediye başkanı Cafer Özdemir mesajında şunları şunları dile getirdi. “Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi’nin prensiplerinden ve engin tecrübesinden aldığı güç ve ilhamla tarihi misyonuna yaraşır bir şekilde yoluna devam edeceğine inanıyorum. Bugüne kadar demokrasinin ve özgürlüklerin yanında saf tutan gazetenin Türkiye’nin 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda yürüttüğü yeni istiklal ve istikbal mücadelesine desteğini artırarak sürdürmesini ümit ediyorum. Kuruluşunun 32. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlayan Yorum Gazetesi’nin yöneticilerini, muhabirlerini ve tüm çalışanlarını gönülden tebrik ediyorum. Merhum A. Lütfü Akcan Beyefendi başta olmak üzere gazetenin kuruluşunda ve bugünlere gelmesinde emeği, alın teri ve katkısı olan herkesi hürmetle ve şükranla yâd ediyorum. İlk günkü heyecan, ruh ve azimle çalışmalarınızı devam ettirmenizi temenni ediyor, Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.