logo

reklam
16 Ağustos 2019

Huzur veren gazete


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi asla milletimizin değerlerine ters düşecek bir yayıncılık anlayışını benimsemediği için, okuyucu nezdinde güven tesis etti. “Huzur Veren Gazete” okuyucularımızın bize verdiği payedir.

Vatanseverlik bizim temel şiarımızdır. Bu noktada mihenk taşımız, okuyucunun bize dair kanaatidir.

16 Ağustos 1986, pek mütevazı ekonomik imkânlarla yayın hayatına başlayan Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi, Yerel gazetecilikteki zorlu rekabet şartlarına rağmen 34 yıl boyunca istikrarlı ve kaliteli bir yayıncılık anlaışı ile Amasya halkına başırı ile hizmet verdi.

Bugünkü sayısıyla 33. yaşını kutlayan Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi, Amasya’mızın önemli basın-yayın organlarından biri olmasının yanında son 33 yılda yaşadığımız tarihi kırılma anlarının da yakın şahididir. Bu yönüyle Yorum Gazetesi’nin manşetleri Amasya’mızın demokrasi yolculuğunun bir izdüşümü ve hafızası gibidir.

Gazete sadece önemli dönemlere tanıklık etmekle kalmamış, milli, yerli ve tavizsiz çizgisiyle demokrasimizin kök salmasına büyük katkı sağlamıştır.

Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi’nin prensiplerinden ve engin tecrübesinden aldığı güç ve ilhamla tarihi misyonuna yaraşır bir şekilde yoluna devam edecektir.

Bugüne kadar demokrasinin ve özgürlüklerin yanında saf tutan gazetenin Türkiye’nin 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu doğrultusunda yürüttüğü yeni istiklal ve istikbal mücadelesine desteğini artırarak sürdürecektir.

Dürst, objektif, sorumlu; kısacası milletin değerlerine her bakımdan saygılı bir yayın çizgisini devam ettirdi. Milli menfaatleri, her daim kurum menfaatlerinin önünde ve üstünde tuttu. Bu özellikleriyle, 34 yıldır yayın hayatında, gazetemiz okuyucusu nezdinde büyük bir güven tesis etti. “Huzur Veren Gazete…” niteliği ile vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla okunan bir yayın organı oldu. Zira agresif, kavgacı olmayan; körü körüne sürdürülen siyasi ve ideolojik tartışmalara taraf olmayan, toplumsal barış ve huzurun yerleşmesi için gayret eden, farklı bir gazete olarak temayüz etti.

Amasya’nın ve Amasyada birlyikte yaşayan her bir bireyin gazetesi parolasıyla yayın hayatına başladığı 16 Ağustos 1986 yılından bu yana Amasya’nın ve Amasya’da yaşamını sürdürenlerin gözü, kulağı, dili ve sesi olan gazetemizin son 9 yıldan beri resmi ilanlardan yararlanmadığı halde 33.yıla ulaşabilme başarısını göstermesi YORUM gazetesi mensuplarını gururlandırırken, Amasya halkının da takdirini almakta. Amasyalı başta olmak üzere yaşamını Amasya’da Amasyalılar ile birlikte mutlu ve huzur içerisinde sürdüren her bir birey Amasya’nın sesi Yorum Gazetesinin 34 yıllık yaşam serüvenini gözlemliyor.

Gazetemizin Yayın hayatının 33. yılının haklı gurur ve çoşkusunu bizimle yaşayan Amasya ve Amasya’da yaşamlarını birlik ve beraberlik ve huzur içinde sürdüren halkımıza sesleniyoruz;
İlk günkü heyecan, ruh ve azimle çalışmalarımız sizinle birlikte yükselecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

  • Öyleyse merhaba

    03 Şubat 2020 Genel, Köşe Yazıları, Kültür Sanat

    "Söylediklerinize dikkat edin düşüncelere dönüşür.Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür.Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür." Gandi. Değişmek, dönüşmek ve başkalaşım. Bilenen adıyla metamorfoz. Değişimin genel anlamı insanlar arasında değişiklik gösterebilir. Kimine göre yeni bir saç stili ve giyim tarzı, kimine göre farklı fikir akımları, düşünce tarzları, hayatı anlama ve yaşama biçimlerini değiştirme, restore etme eylemidir.Yeni doğan günü ömrün başlangıcı saymanın, yeni fikirlere zihnin kapılarını açık t...
  • Başlığını yitiren yazı

    27 Ocak 2020 Genel, Köşe Yazıları, Kültür Sanat

    “Aptallara göre insanlar ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere sekizden fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece ikiye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar.” Albert Einstein Saatler günler, haftalar, aylar ve hatta yıllar. Öyle çabuk geçiyor ki, bu endişe verici hızlı geçişler iyi değerlendirilemeyen çöp zamanlara dönüşmüş işe, eyvah. Vicdan azabı gibi gelip vuruyor insanı. Şöyle bir baktım da günümün büyük bir bölümü yerel ve ulusal haberleri takip ...
  • Öğretmenler, geleceğimizin mimarlarıdır.

    26 Kasım 2019 Köşe Yazıları

    Öğretmenler, gelecek kuşakları eğitir ve şekillendirir bu nedenle öğretmenlerin eğittikleri çocukları geleceğimize bir meşale gibi ışık tutacak olan ve geleceğimizi şekillendirecek olan kişilerdir. 24 Kasım Öğretmenler Günü her zaman hatırlanmayı ve değer verilmeyi hak eden çok sevgili öğretmenlerimizin günüdür. Öğretmen bizleri bilgi ile aydınlatan bir mumdur. Yansıttığı ışık bilgi ile aydınlanmamızı, karanlıklardan kurtularak önümüzü görmemizi sağlar. Bu mesleğe ömrünü adamış, şini severek yapan, kendinden çok öğrencilerini düşünen öyle öğre...
  • Yerel gazeteler

    18 Kasım 2019 Köşe Yazıları

    Yerel gazeteler Bugünde, kendi alanımızla ilgili birkaç kelam etmek istedim. Basın, insanların yaşananlardan haberdar olabilmesi için ortaya çıkmış ve yıllardır süre gelen bir olgudur. Aynı zamanda basın, insanların sosyokültürel yapısını etkileyerek değiştirebilecek bir yapıya sahiptir. Demokrasi önce yerelden filizlenir, sonra ülke geneline kök salar. Bunun için bağımsız, özgür ve kendi ayakları üzerinde durabilen yerel basının varlığı ön koşoldur. Demokrasinin ilk basamağı olan yerel birimlerinde halk ile yöneticiler arasında köprü g...