logo

reklam

il genel meclisi başkanını arıyor

son haberlerBaşkan Özdemir Alperenler’in Kermesini Açtı
Amasya Alperen Ocakları Kadın Kolları Başkanlığınca düzenlenen Kermes Belediye kapalı otopark yanında açıldı.
BBP kurucusu ve genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu adına düzenlenen Kermes4in açılışını Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir yaptı.
Kermeste; tüm stantları tek tek gezerek, katılımcılarla sohbet eden Başkan Cafer Özdemir, “Sorumluluk hissederek; toplumumuz ve ihtiyacı olan vatandaşlarımız için üreten insanlarımıza teşekkür ediyorum. Sadece ülkemizde değil, dünyada yardıma muhtaç çok insanımız var. Bu dünyada, kötü şeylerin olmaması için hepimizin yapabileceği bir şeyler var. Belediye başkanı olarak; kötü şeyler olmaması için iyi şeyleri yapmaktan geri durmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Kermes açılışına Başkan Özdemir ile birlikte Başkan yardımcıları Mehmet Dümen, Cengiz Erdem, Belediye Meclis üyesi Hicabi Bodur ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Çomaktekin; Şehitlerimiz bu vatan için en kutsal değerlerini verdiler.
Diyarbakır-Lice karayolunda zırhlı midibüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Jandarma Er Recep Bodur’un babası Halil Bodur ile Şehit Jandarma Er Mustafa Bilgili’nin anne ve babası Recep-Nilgün Bilgili beraberlerinde Yolyanı Köyü Muhtarı Coşkun Deniz Vali İbrahim Halil Çomaktekin’i makamında ziyaret ettiler.
Vali Çomaktekin, Vatanın bölünmez bütünlüğü milletin huzur ve güveni için canlarını feda eden şehitlerin anne, baba eş ve çocuklarının bu millete ve bu devlete emanet olduğunu belirterek, ‘Sizlerin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Sizlere kapımız gönlümüz her zaman açık. Üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız’ dedi.
Vali Çomaktekin, Şehitlerimiz bu vatan için en kutsal değerlerini verdiler. Vatan için canlarını gözlerini bile kırpmadan veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimiz vatan için, bayrak için ve tüm kutsal değerlerimiz için kahramanca canlarını ortaya koymuşlardır. dedi.
İl Genel Meclisi Başkanını Seçecek
Amasya İl Genel Meclisinde 4 Nisan’da Meclis Başkanı ile İl Daimi Encümen üyeleri seçimi yapılacak.
Siyasi kulisler şimdiden hareketlendi. AK Parti, CHP ve MHP’den oluşan meclis üyeleri teamül gereği il genel meclisi başkanı, başkanlık divanı, katip üyeler ve komisyonları tekrar belirlenecek AK Parti temsilcileri mevcut başkan Mustafa Çıttır ile birlikte Mustafa Çiftçi, Cahit Üstün ve Mustafa Yılmaz’ın başkanlık seçiminde aday olacaklar.
Amasya İl Genel Meclisi Başkan adaylarının milletvekilleri, teşkilatlar, ve meclis üyeleri nezdinde kulis çalışmaları sürüyor.
Siyasi kulislere göre, İl Genel Meclisi seçimlerinde AK Parti Amasya Milletvekilleri, Belediye Başkanları’nında fikirlerini alan Ak Parti Teşkilatı şimdilik dört adayada eşit mesafede duruyor. Pazar günü yapılacak olan Genişletilmiş AK Parti İl danışma kurulundaki kulislerde öne çıkan isim netlik kazanacak.

AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ DANIŞMA KURULU
AK parti Amasya Genişletilmiş İl Danışma Kurulu cumartesi günü Amasya’da toplanacak.
AK parti Amasya İl Başkanı mehmet Ünek’in ev sahipliği yapacağı Genişletilmiş İl Danışma kuruluna AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki ve Bölge sorumlusu kırşehir milletvekili Mikail Arslan ile birlikte AK parti Grup Başkanvekili ve Amasya milletvekili Prof. Dr. M. Naci Bostancı, Amasya milletvekili Haluk İpek, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Parti yönetim kurulları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri katılacak.

KPSS soruşturmasında yeni operasyon
KPSS soruşturması kapsamında Ankara merkezli 24 ilde 51 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Ankara Savcısı Yücel Erkman’ın talimatı ile 24 ilde sabah 06:00 dan itibaren eş zamanlı KPSS operasyonu yapıldı.
43’ü erkek 8’i kadın 51 şüpheli hakkında savcının gözaltı kararı var 37 öğretmen TRT yapım görevlisi Maliye Müfettişi gibi memurlar var, şüphelilerin 2010 KSS sorularını ele geçirdikleri yönünde deliller bulunuyor. Şüphelilerin hepsi Gülen cemaati mensupları ve hepsinin örgüt imamları ile bağlantıları var.
2010 KPSS’de usulsüzlük iddialarına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 3227 şüpheli tespit edilmiş, bu şüphelilerden 230’u hakkında dava açılmıştı. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 54 tutuklu sanıktan 23’ü hakkında tahliye kararı verilmişti.
Daha önce yapılan operasyonlarda 108 kişi tutuklanmıştı bunlardan 3’ü ÖSYM soru hazırlama biriminde görevli olanlardı, soruşturma kapsamında yaklaşık 3 bin şüpheli bulunuyor, 3 bin şüphelinin bin 148’i akraba, 896’sı karı koca.
Amasya Güzel Sanatlar Lisesi, Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması’nın Elemelerine katılıyor.
Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması’nın Elemeleri Ankara’da Devam Ediyor
Türkiye’nin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme heyecanı İstanbul’dan sonra Ankara’da devam ediyor. 1-2 Nisan tarihlerinde Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda yapılacak Ankara elemelerinde Amasya’yı, Amasya Güzel Sanatlar Lisesi temsil edecek.
Ankara elemeleri için okullarında kurdukları orkestralarla çalışan Amasyalı genç ve yetenekli müzisyenlerin hedefi, yarışmada okullarını en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak.
Her sene binlerce liselinin coşkulu bir katılım gösterdiği yarışmanın Ankara elemelerinde, 32 ilden toplam 133 okul yarışacak.
Büyük Final 29 Nisan’da İstanbul’da
Liselilerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions’un liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışmanın eleme etabı, 1-2 Nisan’da Ankara ve 7-8 Nisan’daki İzmir elemeleri ile son bulacak.
Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali ise 29 Nisan’da İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılacak.
Hayalleri Süsleyen Ödüller
Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.
İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.
Geçen yıl, tüm Türkiye’den 400 lisenin yarışmaya katıldığı ve 2400 öğrencinin, genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi” birinciliği göğüslemişti. Bu sene de yarışmacıların yanı sıra ünlü isimlerin de gerek sahne alarak, gerekse jüri olarak destek vereceği yarışmada, hangi ilden hangi lisenin birinci olacağının heyecanı, tüm liselerde yaşanmaya başladı.

Ziyaret’den Halk Oyunları
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu THOF Grup yarışmalarına Amasya Gençlik Merkezi Gençlik Kulübü adına katılan Ziyaret İlk Orta okulu minikler halk oyunları ekibi düzenlemeli dalda Grubunda birinci oldu. Ziyaret İlkortaokulu Türkiye Halk Oyunları finalinde Amasya adına yarışacak. Buarada Ziyaret Toki Şehzade ilkoraokulu’da aynı yardışmada minikler dalında grubunda ikinci oldu.
Amasya Gençlik Merkezi Gençlik Kulubü başkanı Şahin Gümüş ”henüz bir yılını dahi doldurmayan kulübümüzde değişik branşlarda faaliyet gösteren genç sporcularımızın, kulübümüz adına Halk Oyunları branşında aldıkları bu başarı, Amasya’mız adına çok önemlidir. dedi.
Gümüş, 2014 yılında Büyükler Halk oyunları ekibimizin Türkiye üçüncülüğünden sonra, miniklerimizinde aldıkları bu güzel sonuçlar, alt yapıdan da güçlü ekiplerin geldiğinin bir kanıtı olmuş ve bizleri çok sevindirdiğini belirterek, Alınan bu başarıda çok büyük emekleri olan başta çocuklarımıza olmak üzere birincilik ve ikincilik derecesi alan Ziyaret ilkorta ve Ziyaret Toki Şehzade Mustafa ilk orta okulları idareci ve öğretmenleri ile birlikte Ziyaret Belediye Başkanı Mehmet Uyanık ve ailelerine teşekkür ederim. dedi.

Madencilerin Protestosu Sürüyor
Amasya’nın Suluova ve Merzifon ilçeleri sınırında yer alan Gürmin Enerji A.Ş.’ye bağlı Yeni Çeltek Maden Ocağı İşletmesi’nin kapatılma kararına tepki gösteren işçiler, eylemlerine bugün Amasya’da devam etti.
Suluova ve Merzifon ilçelerinde eylem yapan işçiler, dün de Amasya kent merkezinde tepkilerini dile getirdi. Gürmin Enerji’nin bağlı olduğu Soma Holding’in kendilerini çalışmak için Soma’ya götürmek istediğini iddia eden işçiler, Amasya il merkezinde eylem yaptı. İşçiler Kunç Köprü başından başlayarak Yavuz Selim Meydanı Atatürk Anıtı’na kadar sloganlar atarak yürüdü. Yürüyüşe Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Gülahmet Güven, CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Çeşitli sloganların atıldığı ve açıklamaların yapıldığı eylemde maden işçileri davul zurna eşliğinde halay çekti. Türk bayrakları ile halay çeken grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Akademisyenler Yazarları Anlattı
Amasya Üniversitesi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Şehir-İnsan/Medeniyetler Köprüsü: Örnek Kişilikler projesi kapsamında panel düzenlendi.
‘Medeniyetler Köprüsü Beş Şehirli’ başlıklı panelde Ahmed Süheyl Ünver, Mahir İz, Ekrem Hakkı Ayverdi, Ali Fuad Başgil, Fethi Gemuhluoğlu’nun yaşam tarzları, yazılı eserleri gençlere aktarıldı. Panelde Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Prof. Dr. İlhami Demir, Yrd. Doç. Dr. Avni Erdemir, Yrd. Doç. Ali Rıza Ayar, Yrd. Doç. Dr. Metin Hakverdioğlu beş yazarı gençlere anlattılar.
Program sonunda panelistler adına dikilen fidanların koordinatlarının yer aldığı sertifika Rektör Prof. Dr. Metin Orbay tarafından panelistlere verildi.
Amasya Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı Amasya Şubesi ile ortak yapılan ödüllü kitap okuma yarışması sonuçlandı. Yarışmada Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Programından Sinem Coşkun yarışmanın birincisi olurken, Eğitim Fakültesi BÖTE Bölümünden Canan Karabulut ikinci, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden Betül Seçinti üçüncü, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünden Arife Kotan dördüncü oldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle