logo

reklam

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI

İL MİLLİ EĞİTİM DANIŞMA KOMİSYONU TOPLANDI
Amasya İl Milli Eğitim Danışma Komisyon toplantısı Zübeyde Hanım Anaokulu Halk Eğitim Kurs Salonunda gerçekleştirildi. Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlık ettiği komisyon toplantısına Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları, Sendika Başkanı ile il ve ilçelerde görevli eğitim yöneticileri ve öğretmen katıldı.
Kendilerine ve eğitim çalışanlarına emanet edilmiş öğrencilerin, her türlü başarısından, başarısızlığından, can güvenliğinden, hatta ruh sağlığından sorumlu olduklarını ifade eden Vali Varol, “Bu kadar ağır bir sorumluluk, yalnızca eğitim camiamızla çözülecek bir sorumluluk değil. Bu sorumluluk bizim yarına duyduğumuz sorumluluk, geleceğimize duyduğumuz sorumluluk. Dolayısıyla bu sorumluluğun farkında olarak, İl Milli Eğitim danışma komisyonlarındaki yelpaze bayağı genişletilmiş. Geniş bir yelpazede sene başında ve sene sonunda eğitimin problemlerini, eğitimde sorunları varsa bunları milli eğitimin genel amaçları çerçevesinde değerlendirmek, karar almak görevi bu komisyona verilmiş. En başta bir başarı değerlendirmesi yapıyoruz. Yıl başında bir önceki yılı nasıl geçirmişiz, bu yıl neler planlanıyor, sizlerin görüşüne sunulacak.” dedi.
Vali Varol, “Milli Eğitim camiamız 59 bin 180 öğrencisi, 4 bin 222 öğretmeni, 245 civarındaki okuluyla Amasya’nın en büyük ailesidir. Fiziki olarak baktığımızda Amasya’mızda ciddi bir sorun gözükmüyor. Derslik sayımız, derslik başına düşen öğrenci sayımız, öğretmen başına düşen öğrenci sayımız konusunda Türkiye ortalamasından daha iyi durumda olunduğu belirterek, Akademik başarı veya çocuğun başarısında en önemli faktör, çocuğun kişisel özellikleri, aile ve okul ortamıdır. Kişisel özelikler deyince, çocuk ilkokul eğitiminde disiplinli ders çalışması ve kitap okuma alışkanlığı da kazanarak alacağı eğitimle üniversite son sınıfa kadar iyi bir öğrenci olur.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle