logo

reklam

İlk anjiyo yapıldı

İLK KORONER ANJİYOGRAFİ YAPILDI SIRA BY-PASS AMELİYATINDA
İlk anjiyo yapıldı
AMASYA Üniversitesi Şerefettin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk anjiyo başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
Yrd. Doç. Dr. Gökhan Keskin tarafından gerçekleştirilen anjiyo Amasyalılar için de umut oldu. Amasya Üniversitesi Şerefettin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesine göğüs ağrısı şikayeti ile Acil servise başvuran Mehmet Aktaş (84) gerçekleşen ilk anjiyo hastası oldu.
Yapılan operasyon başta Amasya Üniversitesi Şerefettin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetici ve doktorları kadar, kalp hastası vatandaşları da sevindirdi.
Bölgenin sağlık merkezi hedefiyle yola çıkan Amasya Üniversitesi Şerefettin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. 84 yaşındaki Mehmet Aktaş isimli hastaya ilk koroner anjiyografi işlemi yapıldı.
Yrd. Doç. Dr. Gökhan Keskin, ilk hastaları olan Mehmet Aktaş (84) göğüs ağrısı şikayeti ile Acil servisine geldiğini, hastaya yapılan tetkiklerin ve efor testinin pozitif çıkması ve hastanın kalp ktirizi geçirmesi üzerine üzerine anjiyo yapılmasına karar verildiğini söyledi. İlk gerçekleştirilen anjiyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve hastanın durumunun iyi olmasından mutluluk duyduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Gökhan Keskin, bundan böyle anjiyo tedavilerinin burada yapılacağını ve kalp hastaları için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

ARTIK KALP HASTALARI BAŞKA İLLERE GİTMEYECEK
Koroner anjiyografi adı verilen işlemde koroner damarlarının özel bir kamera ile görüntülenmesine imkan veren, röntgen ışınlarıyla gerçekleştirilen bir operasyonun Amasya’da yapılması özellikle kalp hastalarını sevindirirken bundan Amasya Üniversitesi Şerefettin Sabuncuoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde damar sertliği ve koroner arterler ile damar tıkanıkları rahatlıkla tespit edilebilecek. Küçük bir işlem için dahi büyük illere gitmek zorunda kalan kalp hastaları ise artık Amasya’da rahatlıkla tedavi olabilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.