logo

reklam
04 Ağustos 2016

İlk hac kafilesi yola çıktı

vali ışık hacılarİlk hac kafilesi yola çıktı
Kutsal topraklara uğurlandılar
2016 yılının ilk hacı adayları bir turizm şirketinin organizasyonuyla Amasya Fatih Camii önünden uğurlandı. Fatih Camii önünde Türkiye’nin il Hacı kafilesini kutsal topraklara uğurlamaya Amasya valisi Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Müftüsü İsmail İpek’de katıldı. Ayrıca yüzlerce Hacı yakınları da Hacı adaylarını uğurlama törenine katıldı.
Duygulu anların yaşandığı uğurlama töreninde, yüzlerce kişi gözyaşlarına boğuldu. İlahilerin okunmasından sonra İl Müftüsü İsmail İpek, il Müftülüğü olarak mutlu bir günü yaşadıklarını, Bu yıl Amasya’dan kutsal topraklara gidecek olan ilk kafileyi uğurluyoruz. Bu ilk kafilenin aynı zamanda Türkiye’den de kutsal topraklara 2016 yılında hareket eden ilk kafile ünvanını taşıyor. İlk olarak Medine’ye, oradan da Mekke’ye gideceksiniz. Hac vazifenizi yerine getireceksiniz. Yolunuz açık olsun.Allah kardeşlerimiz için haccı kolay eylesin. Zor ve meşakkatli, sabır isteyen bir yolculuk. Bu yolculuk esnasında tüm hacı adaylarının itidal ile hareket etmelerini ve görevlilerin talimatlarına uymalarını istirham ediyorum.
Göğsünüzde taşıdığınız al bayrağınızın onuruna uygun hareket edeceğinizi ve bizleri en iyi şekilde temsil edeceğinize güvenim tamdır. Ülkemizin huzuru, selameti ve bekası için dualarınızı eksik etmeyin Orada her anı dua ile geçirmenizi, çarşıda pazarda dolaşarak çok değerli zamanınızı boşa harcamamanızı tavsiye ediyorum” dedi.
Hacı adayları kutsal topraklara ayak basacaklarını düşündükçe çok büyük bir heyecan yaşadıklarını anlattılar.
İlk Hacı adayları arasında Amasya Belediye Meclis üyesi ve AK parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Özarslan ile eşi Pancar Kooperatifi yönetim kurulu üyesi Erol Özarslan da yer aldı.

Share
829 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle