logo

reklam

İpek; Anayasada Karar verecek olan milletimizdir.

haluk ipekAK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, ‘Bizim sistem değişikliği önerilerimizi bile bir rejim değişikliği gibi algıladılar. Halbuki Türkiye’nin rejimi ile hiç kimsenin bir derdi yok. Ama Türkiye’nin yeni anayasaya ihtiyacı var’ dedi.
AK Parti Amasya İl başkanlığınca gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Danışma Kurulunda konuşan Haluk İpek, Ülkemizi çok daha ileriye taşıyabilmek için başkanlık sistemi dahil ülkemizin bütün sisteminin tıkır tıkır işleyebileceği bir anayasa yapmak istiyoruz. Türkiyе dеfаlаrcа аnаyаsа dеğişikliği yаpmıştır. Amа bir аnаyаsа оlmаyаn bir gеcе bаskını fеrmаnı оlаn 12 Eylül Anаyаsа’sındаn bir türlü kurtulаmаmıştır. Bütün аnаyаsа dеğişikliklеrinе rаğmеn çаğdаş bir аnаyаsаyа kаvuşаmаdık. Bir gеcе bаskınının fеrmаnı оlаn bu аnаyаsаdаn kurtulmаk için 2011’dеn bеri çаğrımızı yаptıklarını belirterek, milletimizin taleplerine en iyi şekilde cevap verecek bir anayasa, muhtemel genel çerçevesini belirledik. milletin istediği şekilde anayasa yapımı konusunda AK Parti’nin iradesini sürdürdüğünü ifade etti.
İpek, “Bu kararı verecek olan Meclis’teki 550 milletvekilimizdir ve milletimizin kendisidir. Biz asla millete dikte edecek bir yaklaşım içerisine girmedik, girmeyiz. Biz önerimizi Meclisimize sunarız. Tüm partiler, milletvekillerinin desteğini alacağına inandığımız bir yeni anayasa önerimiz var. Bunları çalışacağız, milletimize sunacağız. Karar verecek olan milletimizdir. Milletimize rağmen, hiçbir şekilde dayatmada ısrarda bulunmayız. Hiçbir partinin milletin vermiş olduğu bu görevden kaçması düşünülemez. Biz çalışmamızı yapacağız. Asla yeni anayasa irademizden vazgeçmiş değiliz. Türkiye’nin birliği, dirliği ve devletin bekası açısından bu çalışmalar çok önemli.” diye konuştu.

Share
582 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle