logo

reklam

Irak’la Ticaret Kapıda

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Irak iş adamları derneği Başkanı Nevaf Kılıç ve heyetini makamında ağırladı.
Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Irak’ın dost bir ülke olduğunu ve bu dostluğun devamı ve ülkeler arası ihracatın gelişimi için gayret göstermek gerektiğini vurguladı.
Kırlangıç, Kuzey Irak’tan yatırım için insanları gelmesi ve buradan yatırım için oraya gidilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Bir birimizi ağırlamaktan ziyade iki ülke arasındaki insanların gidip gelmesinin önemine dikkat çeken Kırlangıç, şöyle devam etti: “Biz Irak ile iş yapmayı çok arzu ederiz. Irak’ın bize, bizim Irak’a ihtiyacımız var. Bizim enerji açığımız var onların ürün açığı. Aslında kendi para birimimizle alışveriş yapmamız lazım.” dedi.
Enerjide, tarımda, birçok alanda yenilikler yapmaları gerektiğini belirten Irak iş adamları derneği Başkanı Nevaf Kılıç, Bu anlamda Türkiye’nin tecrübelerine güveniyoruz. İki ülkenin birlikte iş yapması menfaatleri gereğidir. İlişkilerin artırılmasını istiyoruz. dedi.
Kılıç, “Şehirlerimizin yeniden inşası için çalışacağız, aynı zamanda ekonomimizi çeşitlendirmeye ağırlık vereceğiz. Bu sizin için daha çok iş fırsatı anlamına geliyor. Bu konularda çok tecrübeli olduğunuzu biliyoruz. İş adamlarımız sizinle çalışmak istiyor.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle