logo

reklam

İŞ-Kur Değil Tüyü Bitmemiş Yetimin Hakkını Yiyenler

ye kürküm ye

Amasya’da Bazı daire müdür, müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin eşlerinin, çocuklarının ve çok yakınlarının İşkur’un Toplum Yararına Progmramdan faydalandığını belirten haberimiz toplumda büyük bir ses getirirken, Toplum Yararına Program kapsamından eşini, çocuğunu ve yakınını yararlandıran kişiler ve bunlara yakın kesimler ise suçluluğu başka yerlere aktarma telaşı içerisinde olduğu gözleniyor. Suçu İşkur Müdürlüğüne atanlar bir düşünsün! Utanmadan; eşini, çocuğunu veya çok yakınını devletin işsizliği önlemek adına 4 Ekim 2000 tarihinde 617 sayılı kanun hükmü kararname ile kapatılarak yerine kurulan Türkiye İş Kurumu (İş-kur) u kendi geleceklerini kurtarmak adına başvuranlar değilde, gerçek ihtiyaç sahiplerinin haklarını yok edenler suçsuzmu?
İşkur kapsamından işe giren müdür, müdür yardımıcısı, şef gibi kişilerin eşleri, çocukları veya çok çok yakınları kolay iş güçlerinde çalışırken Toplum Yararı adına tam bir anlam kapsamında sokaklarda çalı çırpı toplayarak çalışan, orman arazilerinde çalı çırpının arasında çalışanlar arasında bulunmuyorlar.
Bu kişiler aynı zamanda; Diğer Toplum Yarına çalışan bayanlar arasında da bir üstünlük kurma çabasında oldukları iddia ediliyor.
İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programa, Müdür, Müdür yardımcısı veya şube müdürlük hüviyetini kullanarak eşlerini, çocuklarını veya yakınlarını tüyü bitmemiş hak sahibinin hakkını elinden alanlar, şimdi suçu kurumlar üzerine atıyorlar.
Oysaki; İşkur Müdürlüğünce işe kimin başvurduğu değil, iş niteliği ve iş isteyen kurumlar arasında yalnızca arabuluculuk yapan bir kurum hüviyetindedir. Binleri bulan başvuru arasından kimin ne olduğunu bulmak ve araştırmak zorunda değildir. Kişinin işe ihtiyacı varmıdır, yokmudur. İşe başvurduysa demekki işe ihtiyacı vardır. Kişinin esas beyanıdır. Kişinin beyanı esas olarak kabul edilmeside bir Anayasal sorumluluktur. İşkur, Anayasal sorumluluğunu yerine getirmiştir.
İşkur Müdürlüğünü suçlayan bir haberimiz yoktur. Haberimizin hedefi Tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatanlaradır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle