logo

reklam

İş-kur Üniversite İşbirliği

İş-kur Üniversite İşbirliği
‘Genç İstihdamını Destekliyoruz’
Amasya Üniversitesi ve Amasya İŞKUR iş birliğiyle ‘Genç İstihdamını Destekliyoruz’ temasıyla düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında Amasya İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Özden Paskap ile Hitit Üniversitesi İİBF Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Muhammed Asıf Yoldaş birer sunum yaptılar.
Girişimcilik Açısından Pazarlama Önemli
Amasya İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Özden Paskap, Üniversite öğrencilerinin kariyerleri için ne kadar erken adım atarlarsa o kadar iyi olacağını belirterek, “Gençlerin TYP kapsamında haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında doğanın korunması, kültürel mirasın korunması, kütüphanelerin bakım ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi programlarda çalışabileceğini gençlerin bunun karşılığında asgari ücret üzerinden hesaplanan bir ücret de alacaklarını” söyledi.
Paskap, Gençlerin yapmaları gereken ilk işin İŞKUR’a kayıt olup iş ve meslek danışmanlarıyla görüşerek uygun bir programa katılma taleplerini iletmeleri olduğunu söyledi.
Girişimci olmanın püf noktası asla vazgeçmemek
Hitit Üniversitesinden Prof. Dr. Muhammed Asıf Yoldaş ise, ‘’Uzmanlık alanınızda kendinizi yetiştirdiniz ve sonunda hayal ettiğiniz gibi kendi işinizi kurdunuz. Peki, şimdi ne olacak? Pazarlama uzmanlarına göre pek çok girişimci, kendi işini iyi bilse dahi geçmişte pazarlama deneyimi kazanmadıysa şirketini yönetmekte ve kalıcı hale getirmekte zorlanıyor. Büyük ümitlerle kurduğunuz işin sağlam adımlarla ilerlemesi için değişen pazarlama trendlerine hâkim olmanız gerekiyor. Girişiminin ayakta kalabilmesi için girişimci ancak işi bittiğinde durmalı, yorulduğunda değil.’’ cümleleriyle iyi bir girişimci olmanın püf noktasının asla vazgeçmemek olduğunu ifade etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle