logo

reklam

“İŞKUR Kampüste” Öğrencileri Bilgilendirdi

Amasya İŞKUR İl Müdürlüğü organizesinde, Amasya Üniversitesi ve Amasya Gençlik Merkezi işbirliği işbirliğinde, üniversitenin yerleşkesinde düzenlenen “İŞKUR Kampüste” etkinliğinde öğrencilere istihdama yönelik bilgiler verdi.
Amasya İşkur İl Müdürü Osman Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız’ın himayelerinde çalışma hayatında Milli İstihdam Seferberliği başlatılmış olup 2020 yılında daha güçlü politikalarla bu süreçte ilerlemekteyiz. İşverenlerimizin de katkıları ile kadınlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz ve işsiz olan vatandaşlarımız gibi toplumun bütün kesimlerini kapsayacak şekilde İŞKUR olarak özellikle genç işsizlik sorunun çözümüne katkıda bulunmak ve nitelikli iş gücünün işverenlerle buluşması sağlamak amacı ile kariyer günleri ve istihdam fuarları düzenliyoruz. İl Müdürlüğü olarak gerçekleştirdiğimiz ‘İŞKUR Kampüste’ etkinliği kariyer planlama, CV hazırlama, mülakat ve eğitim fırsatlarını değerlendirme açısından öğrencilerimize yol göstereceğini düşünmekteyiz.” dedi.
Etkinlik kapsamında üniversitede İş ve Meslek Danışmanları Hacer Yiğit ve Pınar Duygu Darıcı tarafından CV hazırlama, İş Görüşmesi ve Mülakat Teknikleri, SÇP, İEP ve diğer kurum hizmetlerine ilişkin sunum yaptılar.

Üniversite Öğrencilerine İŞKUR İş İmkanı Veriyor
İŞKUR üniversite öğrencilerine sosyal çalışma programında 3 aylık sigortalı iş imkanı sağlayacak. Uygulamanın 100 bin öğrenciye iş olanağı sağlayacağını belirtti. 2020 yılından itibaren başlaması planlanan uygulamada Resmi Gazete’de yayımlanacak olan bir düzenleme ile başlaması bekleniyor. Bu uygulama üniversite eğitimlerini sürdüren gençlere yönelik olarak eğitim gördükleri şehirde başlatılacak. Maaş olarak ise gençlerimize asgari ücret verilecek.
Verilmesi planlanan işler ise; Ağaç dikme işi, Üniversiteye hazırlanan gençlere yönelik olarak kurslar, Yaşlı bakım hizmetleri, Yazılım ve kodlama eğitimleri olarak belirtiliyor.
Bu uygulama yürürlüğe girerse 2020 Eğitim ve Öğretim döneminde 100.000 üniversite öğrencisi aylık asgari ücret ile iş sahibi olacak ve eğitimine katkı sağlayacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle