logo

reklam

İthal Aday İstemiyoruz

ithal1 Kasım seçimleri için sokağın nabzını tuttuk… Vatandaşa, Siyasi partilerin adayları nasıl olmalı” diye sorduk, ortak cevap, “İthal aday istemiyoruz” oldu. Amasya’nın bugüne kadar en büyük talihsizliklerinden birinin ithal adaylar olduğuna vurgu yapan vatandaşlar, “Hiçbir siyasi parti farkı olmaksızın, listelerde tepeden inme ithal aday istemiyoruz” görüşünde birleşti.
Bir yılda ikinci kez sandığa gidecek olan vatandaş erken seçim öncesi partilerde yaşanan gelişmeleri dikkatle takip ederken, “Kime oy verirsiniz?” sorusuna ise, “Listeleri görelim, oyumunuzun rengi belli olur” diyor…
Biz sorduk, sokaktaki vatandaş, şu karşılığı verdi:
“Amasyalı seçmeni mi; sen boş ver seçmeni, onlar zurnanın son deliği. Onlar çantada keklik. Onlar adeta bir emir eri.” diyenler iyi bilmelidir ki;
Amasya seçmeni ne çantada keklik, ne emir eri ne de zurnanın son deliğidir.
Seçmen olarak bu defa kararlıyız; seçmen nüfus cüzdanında Amasya doğumlu olan ama Amasya’yı bilmeyen, Amsaya’da yaşayan tüm kesimleri tanımayan, tepeden inme adaylardan bıktı usandı. Amasya’da milletvekili olmayı hak eden birçok güzel insan var. diye ortak düşüncede birleşiyor.
Amasya’da halkının nabzını bir gazeteci olarak kendimizce ölçtük. Amasya seçmeni adının başında üç beş unvan bulunan tepeden inme isimleri değil, gönlünde Amasya sevdası olan, bu şehirde yaşayan ve öldüğünde mezarının bu şehirde olacağına inandığı kişilerin aday gösterilmesini arzu etmekte ve ithal adaylar istememektedir.
Amasya seçmeni Amasya’da yaşayan, Amasya ile bütünleşen, Anakara’ya gittiğinde Amasya ile ilişiğini kesmeyen, ulaşılabilir ve donanımlı genç milletvekili adaylarıyla yola çıkmak istiyor.
Karar, parti genel merkezlerinindir. Ancak bu seçim, yanlış tercihlerle yola çıkan partiler için hüsran olabilir; 7 Haziran seçimleri bunun en belirgin yol haritasının göstergesidir. Uyarmadı demeyin Amasya’nın Sesi Yorum’dan söylemesi.

Share
1083 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle