logo

reklam

İYİLİK AĞACI BÜYÜYOR

İYİLİK AĞACI BÜYÜYOR
İyilik Gönüllüleri’den Örnek Hareket
Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Abdullah Kodek, Gençlerin İyilik Ağacı, iyilik yapmanın alışkanlık haline dönüşmesi, iyiliklerin paylaşılması yoluyla toplum bilincinin arttırılması ve kişilerin değil, yapılacak iyiliklerin ön plana çıkması amacıyla tüm gençlik merkezlerinde uygulamaya başlanmış bir Gençlik ve Spor Bakanlığı projesi olduğunu bildirdi.
Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, tarafından yürütülen “Gençlerin İyilik Ağacı” projesi kapsamında İyilik Ağacı çalışmalarından yaşanılabilir temiz bir çevre ve toplum yararına faaliyetler yapma konularındaki çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Amasya Ermiş Köyü mevkiindeki Lokman Hekim Türbesi’nin çevre temizliğini ve düzenlemesi Amasya Gençlik merkezi Müdürü Şahin Gümüş ve Köy sakinlerinden Engin Keşoğlu ve gençlik liderleri ve gönüllü gençlerden oluşan bir ekiple yapıldı.
Ellerine çöp poşetlerini alan iyilik gönüllüleri, çevreye atılan poşet ve plastik şişeleri topladılar. Gençlik Merkezleri; gençlere çevre bilincini aşılamak, duyarlı bir nesil yetiştirmek adına çevre temizliği gerçekleştirildiği ve iyilik yapmalarının alışkanlık haline getirilmesi amaçladı.
Gençlerin, piknik alanı ve turizm merkezlerinde yaptığı duyarlı davranış çevredeki piknik yapan vatandaşlar tarafından ilgi gördü ve memnuniyetle karşılandı. Gençler, piknik yapanların çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmalarına dikkat çektiler ve yaptıkları çevre temizliği etkinliği ile örnek teşkil ettiler.
Gençlik liderleri ve iyilik gönüllüleri, şehrin turizm ve piknik alanlarını gezerek, çevre temizliği yaptığını belirten Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, temiz ve sağlıklı bir çevre, insanların ve canlıların yaşayabilmesi için temel koşulu olduğunu söyledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle