logo

reklam

İzmir’den, Amasya’ya destek geldi.

amasya tanıtımAmasya’ya özel tanıtım
Amasya Belediyesinin organizesine ATSO ve OKA Amasya Koordinatörlüğünden destek geldi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in geçtiğimiz hafta İzmir çıkarması ile birlikte Hava yolları şirketleri ile Amasya’ya gelen turist sayısını artırmak amacıyla başlattığı çalışma çerçevesinde, İzmir’de faaliyet gösteren tur operatörlerine yönelik tanıtım seminerler olumlu geçti. Tanıtım seminerleri yalnız Amasyamerkez ile birlikte kalmadı. Bölgenin coğrafi konumundan,Havayolları şirketlerinin Neden Amasya tercihini etmeleri de geniş kapsamlı anlatıldı.
Hilton İzmir Oteli’nde düzenlenen etkinliğe Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ilye birlikte Amasya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Amasya İl Müdürü Erdin Güven ev sahipliği yaptı. Amasya’nın İzmir’deki özel tanıtım programına İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Sunexpres Türkiye Satış Müdürü Ece Şenev, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Karadeveci’nin yanı sıra İzmirli turizm acentelerinin yöneticileri katıldı.
Başkan Cafer Özdemir, İzmir Amasya hattının sürekliliğini sağlamamız konusunda İzmir ve bölgesindeki tur acentalarının hava yolunu tercih etmeleri konusunda bir ön görüşme yaptıklarını ve Görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, “Bir turizm ülkesi olan Türkiye’nin, güzide şehri Amasya: tarihi, kültürel mirası ve eşsiz doğal güzellikleri ile günümüzde adeta bir açık hava müzesine dönüştüğünü belirterek, Gelişmeye son derece açık olan turizm, geliştikçe kendisiyle beraber diğer alanların gelişimine de hız kazandıran öncü bir sektör olduğunu söyledi.
TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Karadeveci, Amasya’nın tek başına bir destinasyon olmasının yanısıra Karadeniz turları için de çok önemli olduğunu ve İzmir acenteleri olarak bölgeyi destekleyeceklerini söyledi.
Amasya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Murat Kırlangıç, 8500 yıllık kültür mirasıyla Türkiye’nin ve dünyanın sayılı kentlerinden, UNESCO dünya mirası geçici listesinde yer alan açıkhava müzelerinden biri olan Amasya’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu kent, Şahzadeler şehri olduğunu söyledi. Samsun Çarşamba Havalimanı’nın 3 aylık bakımı nedeniyle uçuşların Amasya Merzifon Havalimanı’na alındığına dikkat çeken Kırlangıç, direkt uçuşların başlamasıyla birlikte turist sayısının çoğalacağı, turizm kapasini arttıracağı inancıyla uçuşların verimli olması için her türlü çabaya ve desteğe hazır olduklarını vurguladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle