logo

reklam

Jandarma dan Öğrencilere Trafik Eğitimi

Amasya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Birimleri, sorumluluk bölgesinde bulunan yaz spor okulları ve Kuran kurslarında öğrencilere yönelik trafik kuralları, trafik güvenliği, güvenli geçiş yerleri, servislerdeki hareket tarzları, oyun yerleri, trafik ışıkları gibi konularda seminer verdi. Ayrıca, öğrencileri bilgilendirmek amacıyla Jandarma tarafından hazırlanan el bröşürleri de dağıtıldı.
Amasya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Birimleri, sorumluluk bölgesindeki öğrencilere trafik eğitimi verdi. İl Jandarma Komutanlığı Trafik Birimleri 20 Haziran 20 Temmiz tarihleri arasında sorumluluk bölgesinde Yerleşim yerlerinde, Yaz okulları ve Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilere İçişleri Bakanlığının “Trafik dedektifleri projesi” kapsamında, Trafik kuralları konusunda bilgilendirme faaliyeti icra edilmiş olup, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
KURALLARA MUTLAKA DİKKAT EDİLMELİ
Öğrencilere trafik dersi veren İl Jandarma Komutanlığı Trafik Birimleri, Türkiye’deki trafik kazalarının yüzde 95’inin insan hatalarından kaynaklandığını söyledi. Öğrencilerin her zaman trafik kurallarına uymasını isteyen trafik timleri, öğrencilerden araçların geçtiği yollarda dikkatli olmalarını, varsa yürürken mutlaka yaya yolunu tercih etmelerini, trafik ışık ve levhalarına mutlaka uymalarını söyleyerek, karşıdan karşıya geçişlerde nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.
TRAFİKTE DOĞRU TUTUM
Amasya il genelinde bulunan okullarda başlatılan trafik eğitimi dersleri velilerden tam not alırken, öğrencilere trafik konusunda verilen eğitimler de trafik ışıkları, emniyet kemeri ve diğer bütün kurallarının hayati önemi anlatıldı. Jandarma, trafik kurallarına uymanın önemini bir bir anlatırken öğrencileri trafik güvenliği konusunda da bilgilendirdi. Trafikte doğru tutum ve davranışların kazandırılmasının amaçlandığı eğitimlerin ardından öğrenciler, kendilerine trafik dersi veren Jandarma’ya teşekkür etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle