logo

reklam

Jet valiler kararnamesi

çomaktekinJet valiler kararnamesi
Vali Çomaktekin ile birlikte 22 vali merkez valiliğine alındı.
Valiler Kararnamesi imzalandı. Kararnameye göre, Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile birlikte 22 vali merkeze alınırken, 24 ile yeni vali atandı. 26 ilin valisi de kendi aralarında yer değiştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile birlikte 22 ilin valisi merkeze alındı. Amasya valiliğine, İstanbul Şişli Kaymakamı Salih Işık atandı.
Cumhuriyet tarihinin dördüncü kadın valisi Ankara’nın Akyurt ilçesi Kaymakamı iken Yalova Valiliğine atanan Tuğba Yılmaz oldu.
OKA ve YHKB Yönetimlerinde Değişiklik
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin 02.08.2013 tarih ve 2013/5197 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Amasya Valiliğine atanmış, 26.08.2013 tarihinden itibaren Amasya Valisi olarak görev yaptı.
Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan valiler atama kararnamesine göre Amasya valiliği görevinden, merkez valiliği görevine atanan İbrahim Halil Çomaktekin ile birlikte, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı OKA ve Yeşilırmak Havza Kalkınma Birliği yönetim Kurulunda bulunan Çorum Valisi Ahmet Kara’da merkez valiliğine atandı. Çorum valiliğine ise Niğde Valisi Necmettin Kılıç atandı.
Böylelikle Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı OKA ve Yeşilırmak Havza Kalkınma Birliği yönetim Kurulunda Samsun Valisi İbnahim Şahin ile Tokat valisi Cevdet Can yerlerini korudular.
OKA ve YHKB yönetiminde iki vali yerini korurken, iki yeni vali yönetime girdi. İstanbul Şişli kaymakamlığından Amasya valiliğine atanan Salih Işık aynı zamanda Yeşilırmak Havza Kalkınma Birliği Başkanlığına atanmış oldu.

Görev 34 Ay Sürdü
Tarihi kültürel değerleri ile bir kültür Turizm merkezi olan Amasya, son valiler kararnamesi ile Vali İbrahim Halil Çomaktekin Amasya’dan ayrılıyor.
2013 yılının 2 Ağustos tarihinde yayınlanan valiler kararnamesi ile başlayan Amasya valiği, 34 ay sonra 1 Haziran tarihindeki valiler kararnamesi ile son buluyor.
Amasya’da 34 ay süre içerisinde yaptığı çalışmalar ile iz bırakan ve kurduğu diyalogları ile bir Amasya sevdasını yaşadı ve yaşattı.
Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in 12 22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat haftası etkinlikleri sonunda Amasya’dan ayrılması bekleniyor.
Çomaktekin’in aynı zamanda veda ziyaretlerine önümüzdeki günlerde başlayacağı belirtiliyor.

Share
1226 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle