logo

reklam

Kalbinize Bir SorunHayat Vermek İstermi

organ bağışıAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Organ nakline ihtiyaç duyan kardeşlerimize ömürlerinin uzaması için, bir organımızı, dokumuzu bağışlayarak destekte bulanacaklarını belirterek, Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’deki ayeti kerimede ‘Bir insanı yaşatmak, bütün kâinatı yaşatmaktır.’ denilmektedir. İnsanın yaşamasına vesile olmak, ömrünü uzatmak dinimizce de desteklenmektedir. dedi.
Amasya’da 427 kişi organ bağışında bulunarak, Organ bağışı kart sahibi. Amasya Organ bağşında 81 il arasında 53. sırada yer alıyor.
Organ Bağışı Haftası kapsamında İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen etkinliğe katılan Amasya valisi Çomaktekin, hafta kapsamında toplumda farkındalık yaratma ve bilinçlendirme çalışması yürütmek üzere, Sağlık Müdürümüz, çalışma arkadaşlarıyla beraber önemli çalışmalar yürütüyor ve halkımızı organ bağışı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyor. dedi.
Vali Çomaktekin, Organ bağışı insanlar ve insanlık için önemli bir adımdır. Organ bağışımı ile bir çok ihtiyaç sahibine hayat verebiliriz. Ölümsüz olarak yaşanır ve yaşarız başka canlarla birlikte. Organ bağışı ile yaşamak için sizden yardım edecek kişileri asla unutmayınız. Yapacağınız organ bağışı hayatınızdan sonra başka insanların hayata tutunmasını sağlayacaktır ve menfaat çıkar beklemeden yapılan bağışlar insanlık örneğidir. diye konuştu.
İl Sağlık Müdürü M. Rüştü Ertosun, “Bir gün kendimiz veya yakınlarımızın da organ bağışına muhtaç hale gelebileceğini unutmadan, bu bilinç ve anlayışla organlarımızı bağışlayalım ve etrafımızdaki insanları da ikna etmeye çalışalım” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.