logo

reklam

KANDİL MESAJLARI

Başkan Cafer Özdemir’den Mevlid Kandili Mesajı

-“Yaşantısını örnek almalıyız”
-“O’nun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamayız”
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Mevlid Kandili ile ilgili mesaj yayınladı.
Başkan Özdemir, mesajında “Alemlere rahmet olarak dünyaya gönderilen Hz. Muhammed’in(SAV) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi karşılamanın ve idrak etmenin mutluluğu içerisinde olduklarını ifade etti.

“DOĞUMU İLE İNSANLIK TARİHİNİN AKIŞI DEĞİŞTİ”
Peygamber Efendimizin öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamayız” diyen Başkan Özdemir, “ Doğumu ile insanlık tarihinin akışını değiştiren Peygamberimizin tebliğ ettiği ilahi mesajlar insanlık üzerindeki cehalet bulutlarını dağıtmıştır. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır.” dedi.

“EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELİYİZ”
Toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatların en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “ Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi(SAV) anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine her zamankinden fazla muhtacız. Bu mübarek gecelerin O’nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz. Sevgili peygamberimizi ve O’nun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak durumundayız. O’nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Efendimiz(s.a.v.) bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunarak, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilerken, bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz eder saygılar sunarım” diye konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Ünek’ten Mevlid Kandili Mesajı
AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek; “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz ‘in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandil’ine daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Ünek, Hz.Peygamber’in, yaşayışı, hadisi şerifleri ve sünnetleri sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başladığını söyledi.
Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir mesajı yayımlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz ‘in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandil’ine daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin başta, ilimize, ülkemize, Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyorum. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim.”

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI NECMETTİN TOPSAKAL
AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal, Mevlit Kandili’ni kutlayarak, “Peygamberimizin doğumu insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur” dedi.
Başkan Necmettin Topsakal, mesajında “Mübarek gün ve gecelerin hayatımızda vazgeçilmez bir yeri ve vardır. Tüm alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)’in doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. O, peygamberler halkasını tamamlayan son davetçi, dini açıklayan, öğreten ve bütün ahlaki güzellikleri bizzat yaşayarak öğütleyen örnek bir şahsiyettir. O bizlere birlik ve beraberlik içerisinde dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mutlu ve huzurlu bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın günümüzde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Bu nedenle Mevlit Kandili onun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, bu mübarek gün ve gecelerin Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz eder, tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini kutlarım” ifadelerine yer verdi.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ADNAN KIR
İyi Parti Amasya İl Başkanı Adnan Kır, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda kandillerin, sevgi ve saygı duygularının güçlendiği müstesna zaman dilimleri olduğunu ifade etti.
İyi Parti Amasya İl Başkanı Adnan Kır, Peygamber Efendimizin doğumunun 1444. Yıl dönümü (Mevlid Kandili) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Toplum ve insanlığın Allah’ı anlamaya, anlatmaya ve insanlığa hediye ettiği Hz. Muhammed’in (S.A.V.) sevgisiyle şekillenmeye muhtaç olduğunu ifade eden Başkan Adnan Kır mesajında şu ifadelere yer verdi; “Fahr-i Kainat efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıldönümünü büyük bir mutlulukla kutluyoruz. Bilindiği gibi O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor.
‘O’NUN SEVGİSİ ETRAFINDA KALPLERİMİZİ BİRLEŞTİRECEĞİZ’
Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır. Bugün tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. İslam âlemi olarak bu gece de, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta Amasyalı hemşerilerim olmak üzere, bütün İslam âleminin mübarek Mevlid kandillerini tebrik ederim”.

Amasya TSO MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v.)’in dünyaya gelişinin yıldönümü olan bu kutlu gecenin, tüm İslam ümmetinin huzuruna, barışına, sağlığına ve kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği

Mevlid Kandili Mesajı
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Köse, Mevlid Kandili mesajı yayımladı. Başkan Köse mesajında; “Alemlere rahmet olarak gönderilen, insanlığın efendisi Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’ın doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanlık tarihinin en önemli olaylarından biri olan Peygamberimizin doğumu, önemli gelişmelere sebep olmuş, alemlere rahmet, tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmiştir. Fahr-i Kainat Efendimizin yeryüzünü şereflendirişinin yıldönümü, O’nun tüm zamanlara hitap eden ve insanlığa yol gösteren evrensel mesajlarını değerlendirmemiz açısından önemli bir gündür. Bir güneş gibi bütün kâinatı aydınlatan, insanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerini kutlarken, onun örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel çağrıyı anlamaya ve bütün bunların özünde barındırdığı ruhu çağımıza taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark etmeliyiz. Bütün güzellikleri kendi bünyesinde toplayan Peygamber Efendimize olan sevginin tazelendiği bir gün olan Mevlid Kandili vesilesiyle, tüm insanlığın O’nun yüce örnekliğinden nasibini almasını Cenab-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum. Rabbimiz, gönlümüzde var olan Peygamber sevgisini hiçbir zaman eksik etmesin. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun” dedi.

Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mevlid Kandili Mesajı
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hatay Karaman, “Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan mübarek Mevlid Kandili’ne erişmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mevlid Kandili, Peygamberimizin bizlere getirdiği değerleri ve O’nun öğütlerini anlamak ve yaşamak için çok önemli bir imkandır. Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de “Andolsun ki Resülullah’da sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çokça zikredenler için mükemmel bir örnek vardır.” (Ahzab, 33/21) buyrularak Sevgili Peygamberimizin hayatı bizlere ‘en güzel örnek’ olarak takdim edilmekte ve O’nu örnek almamız istenmektedir. İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberimizi sevmeli ve onu örnek almalı, onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmalı, davranışlarımızı onun örnek ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek için daha çok çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve esnaf sanatkarlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, tüm İslam aleminin birlik ve dirliğine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

Amasya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mürsel Çapkın

Amasya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mürsel Çapkın, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Mürsel Çapkın mesajında, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan mübarek Mevlid Kandili’ne erişmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mevlid Kandili, Peygamberimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama, örnek hayatını ve ahlakını rehber edinerek, Kur’an’la ve Sünnetle buluşma zamanıdır. Bu mübarek gece vesilesiyle Hz. Peygamber’i sevmek ve O’nu örnek almak insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı O’nun örnek ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek hepimizin en temel hedefi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam aleminin, milletimizin ve esnaf sanatkarlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, insanlığa, hayır, bereket, barış ve esenlikler getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyorum”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle