logo

reklam

Kandilde Camiler Doldu Taştı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandili nedeniyle vatandaşlar Amasya’daki Camiilere akın etti.
Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahü Aleyhi ve Sellem’in doğum günü olan Mevlid Kandili, tüm yurtta Temcid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle kutlandı. Peygamberimiz Hazreti Muhammed Sallallahü Aleyhi ve Sellem’in doğduğu gece olan Mevlit Kandili, Amasya’da Camiilerde okunan ilahiler ve dualarla kutlandı.
Mevlid Kandili’ni tarihi camiler başta olmak üzere çeşitli ibadethanelerde idrak etti. Mevlid’i karşılamak üzere Fatih ve İstasyon Cami’ne akın eden Amasyalılar, geceyi namaz kılıp dua okuyarak geçirdi.
Mevlid Kandilinde Amasya’da gencinden, yaşlısına bütün vatandaşlar camileri doldurdu. Camilerde yer bulmakta zorluk çeken vatandaşlar, ellerini semaya açarak yılın ilk kandilinde bol bol dua ettiler. İstasyon ve Fatih Cami’de düzenlenen Mevlid Kandili özel programına yoğun ilgi gösterilirken, şehir genelinde birçok camide de Kur’an-ı Kerim okunarak, ilahiler söylendi.
Cami çıkışlarında ise Amasya Belediyesi tarafından şehrin farklı noktalarında bulunun camilerde kandil simidi dağıtıldı. Camii’de cemaatle birlikte Kandil gecesini geçiren Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, cami çıkışında vatandaşların kandilini kutladı..

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle