logo

reklam

Kanser hastaları artık başka illere gitmeyecek

Kanser hastaları artık başka illere gitmeyecek
ATSO’dan Amasya’ya En Büyük Yatırım
Kırlangıç; İnsan sağlığı bizim için önemli
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Amasya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet vermesi için alınacak Radyasyon Onkolojisi Birimi sayesinde kentteki kanser hastaları, tedavi amaçlı başka illere gitmekten kurtuluyor. ATSO’nun Amasya’ya kazandıracağı Radyasyon Onkoloji Birimi, bölgedeki kanser hastalarının umudu olacak.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ile Amasya İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Onkoloji Merkezi kurulmasına maddi destek verecek. Protokol ATSO Başkanı Murat Kırlangıç ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz tarafından imza altına alındı.
Amasya Ticaret ve Sanayı Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Kanser tanısı konulanlara cerrahi ameliyatı, kemoterapi ve radyoterapi olmak üzere üç aşamalı tedavi yöntemleri uyguladığını belirten Kırlangıç, Amasya TSO olarak son teknolojiyle donatacağımız hastaneyle hastaların başka illere gitmesine gerek kalmayacağını dile getirdi.
Karadeniz Bölgesi’nde özellikle yemek borusu ve mide kanseri vakalarının sık görüldüğünü ifade eden uzmanlar, Bu kanserlerin büyük çoğunluğunun ameliyat öncesi ve sonrası tedavi aşamalarının bundan böyle kurulacak olan Kanser Radyasyon Onkoloji Birimi ile Amasya’da gerçekleşeceğini belirttiler.
Ankara ve İstanbul gibi hastanelerde uygulanan tedavi yöntemlerinin artık Amasya’da da yapılacağını belirten Kırlangıç, Hastalar şehir dışına gittikleri zaman sosyal, psikolojik ve maddi ciddi kayıplarla karşılaşmakta. Hastalar burada, yaşadığı şehirde olduğu zaman tedaviye uyum süreci artıyor. Çok özellikli vakalar dışında hastaların yüzde 99’unun tedavisi burada yapılabilecek” dedi.

Nergiz; kansere karşı çaresiz dreğiliz
Sağlık İl Müdürü Dr. Öner Nergiz, Kanserden değil tedaviye geç kalınmaktan korkulması gerektiğini belirterek, kanserin yaşam tarzı değişiklikleri ve tarama yöntemlerinin etkin kullanılması ile önlenebilir ve erken teşhis edilebilir bir hastalık olduğunu, tedavi alanındaki birçok gelişme sayesinde kansere karşı çaresiz olunmadığını belirterek, Amasya TSO’nın insanın sağlığı konusunda Amasya’ya en büyük yatırımı yaptığına işaret çeken uzman doktorlar, “Tüm dünyada kalp damar hastalıkları sonrasında en önemli hastalıklardan biri olan kanser olduğunu söyledi.
Sağlık İl Müdürü Dr. Öner Nergiz, Kanser hastalarımızın tedavisi için kurulacak olan Onkoloji Servisi ve tedavi ünitesi için desteklerini esirgemeyen Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç nezdinde tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Onkoloğumuz hastanemizde göreve başladı, servisimiz ve tedavi merkezimizde kurulduğunda hastalarımıza hizmet verebileceğiz.” dedi.

ATSO’ya TEŞEKKÜR
Bir kanser hasataları “Böyle bir hizmetin burada olması bizi çok memnun etti. Artık başka illere gitmeye gerek kalmadı. Çok iyi bir hizmet. Allah Amasya Ticaret ve Sanayi Odası başkan, yönetim ve Meclisinden razı olsun.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.