logo

reklam

KAPALI KÖY YOLU YOK

KAPALI KÖY YOLU YOK
Amasya’da aralıksız çalışan Özel İdare ekipleri kapalı köy yolu bırakmadı. Köylerde Mahalle aralarını temizliyor.
Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar, karla mücadele ekiplerimiz tarafından vardiyeli olarak çalışmalar 24 saat aralıksız devam ediyor. Sorumluluk sahamızda olan köy yollarında kapalı köy yolumuz bulunmuyor. Vatandaşlarımız sorumluluk sahamızda karşılaştıkları olumsuzlukları idaremiz bünyesinde kurulan kriz merkezine bildirebilirler.” dedi.
Amasya’da yoğun kar yağışı sebebiyle İl Özel İdaresi hizmet alanına giren köylerle ulaşamı açık tuttu. İdarenin iş makinaları ile ekiplerin 24 saat aralıksız olarak karla çalışmalarını sürdürerek geçtiğimiz hafta sonu yağan yoğun kar yağışı özellikle yüksek mevkilerdeki köylerle ulaşamı açık tutu.
Bazı köy yollarında genişletme ve mahalle aralarında çalışmalar devam etmekte. Bunun yanı sıra 112 Acil Servis ekipleri ile koordineli olarak karla mücadele kapsamında Diyaliz hastaları ve acil rahatsızlık geçiren hastaların bulunduğu köy yollarının açılmasına öncelik tanındığı bildirildi.
Amasya İl Özel İdaresi ekipleri köy yollarının yanı sıra Amasya’yı diğer şehirlere bağlantı sağlayan şehirleri arası ulaşım yollarında da aşırı kar yağışı nedeni ile meydana gelen aksamaların önüne geçilebilmesi için görev yaptı. İl Özel İdare ekiplerince sürekli olarak yol temizleme çalışmaları yapılarak karayolunun ulaşıma açılmasına önemli derecede katkı sağladı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.