logo

reklam

KAPANAN KÖY YOLLARI AÇILIYOR

ko%cc%88y-yollariAMASYA da geçtiğimiz hafta sonu başlayan ve kısa sürede etkili oolan yoğun kar yağışı özellikle yüksek mevkilerdeki köy yollarını ulaşıma kapadı. Kapanan köy yolları Özel İdare’nin çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı. 24 saat içerisinde kardan dolayı kapanan köy yollarını ulaşıma açan Özel İdare ekipleri, farklı noktalarda çalışmalarını sürdürüyor.
Amasya İl Özel İdare Genel sekreteri A. Faruk Aykutlu, “Hazırladığımız karla mücadele eylem planı kapsamında çalışmalarımız sürüyor. Bu eylem planı bütün birimlerimize bildirildi. Gece gündüz gözetmeden çalışan ekiplerimiz kapan köy yollarımızı ulaşıma açtı” dedi.
“Asılsız ihbarlar yapılmazsa daha hızlı çalışırız”
Kırsalda yürütülen karla mücadele çalışmalarının 7/24 hız kesmeden devam edeceğini dile getiren Genel Sekreter Aykutlu, önceliğin sağlık, diğer acil durumlar, grup köy yolları, büyük köyler ile taşımalı eğitimin yoğun olduğu köylere verileceğini söyledi. Diğer yandan asılsız ihbarların ekiplerin işini aksattığını belirten Faruk Aykutlu, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecektir. Yanlış ihbarlar gerçekten acil bir hastanın mağdur kalmasına neden olabilmektedir. Kapalı yolların açılması yönünde güçlü ve nitelikli ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışmaktadır. Vatandaşlarımızın yanlış ihbarlar yaparak işlerimizi aksatmamalarını istiyor ve bu konuda kendilerinden duyarlılık bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Karla mücadele için gerekli ekipmanların hazır olduğunu söyleyen Aykutlu, Amasya İl Özel İdaresi’nin çok kısa sürede hızlı ve aktif kadrosu ile yolları açacağını ifade eden Aykutlu, “Kar bizim için bir nimet ve berekettir. Karla mücadele edebilecek gücümüz ve kapasitemiz var. Mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 çalışmaktayız ve kışa hazırız” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle