logo

reklam

Karagöz; ‘Enflasyonla Mücadele Paketi’ ürün kataloğu gibi

“Enflasyonla Mücadele” Paketi’ne, CHP Amasya il başkanından cevap geldi. Karagöz, “Kermes düzenler gibi” benzetmesinde bulundu.
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Enflasyonla Mücadele Paketi’ni süpermarketlerin ürün kataloğuna benzetti ve “Kermes düzenler gibi ‘falanca üründe şu kadar, filanca ürün de bu kadar indirim var’ diyerek enflasyon düşürülmez” dedi.
Türkiye’nin şu an kendisine benzer ülkelerin altı katı enflasyon oranına sahip olduğunu hatırlatan Karagöz, “Zorlamayla fiyat indirerek enflasyonu yılsonunda yüzde 20’de tutmak istemelerinin arkasında ücret artışları ve temelde de asgari ücret artışını sınırlandırabilme isteği yatıyor. Ertelenen zamlar nedeniyle fiyat artışları tempo kaybetse de bu zamlar Ocak ayında geri gelir” ifadelerini kullandı.
Karagöz, “STK temsilcileri içi boş olan bu paket hakkında korkudan gerçek fikirlerini açıklamıyor. Türkiye açısından aslında çok hüzün verici. Üretici fiyatlarındaki artış tüketici fiyatlarına mutlaka yansıyacaktır. Enerji fiyatlarına yıl sonuna kadar zam yapmayacaklarını açıkladılar. Enerjiye zaten fahiş miktarda zam yapmışlardı. Ama enerjideki fahiş vergileri düşüreceklerine dair bir şey açıklamadılar. Fahiş vergiler nedeniyle pek çok enerji şirketi battı. Asıl yapılması gereken, enerjideki bu fahiş vergilerde indirim yapmak.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle