logo

reklam

Karagöz; Kurultayşa Değil, Yerel Seçime Hazırlanıyoruz

CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz
Kurultayşa Değil, Yerel Seçime Hazırlanıyoruz
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Tek başına 16 yıldır ülkemizi yöneten AKP iktidarının ülkemizi getirdiği nokta da; Hak, Hukuk ve Adalet yok edilmiş, bilimsel eğitimden uzaklaştırılmış, ekonomi dibe vurmuş, toplumsal barış bitirilmiş ve dış politika iflas ettiğini belirterek, Cumhuriyet kazanımlarının yok edildiği bir ortamda, Ohal şartları altında yandaş medya ve devlet imkanlarının tüm olanakları siyasi iktidar tarafından kullanılarak adil olmayan bir seçim yapıldığını söyledi.
“İhtiyacımız kurultay değil, Birlik ve beraberlik içerisinde ortak aklı egemen kılarak yerel seçimlere hazırlanmaktır” diyen Karagöz, Birlik ve beraberlik olmamız gereken bu süreçte kurultay taleplerini tartışmak, olağanüstü kurultayı toplamaya çalışmak ne yazık ki parti kültürü ve sorumluluğu ile bağdaşmamakta olduğunu belirterek, Bu süreçte Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnceyi karşı karşıya getirip yarıştırmaya çalışmak, ancak 16 yıldır ülkemizi yönetme kabiliyetini kaybedip, toplumu ayrıştırarak kin ve nefretle beslenenleri mutlu edeceğini söyledi.
CHP Amasya il başkanı Reşat Karagöz açıklamasına şu şekilde devam etti.
3Bugün bizlerin yapması gereken aklı selim sağ duyulu bir şekilde davranarak seçim sonrası toplumda yaygınlaştırılmaya çalışılan umutsuzluğu, seçim süresince taşıdığımız umuda dönüştürmek ve bu heyecanı daha da büyüterek, ortak sorumluluk içerinde, ortak akılla hareket etmemize bağlıdır. Parti içinde kırılganlıklara, ayrışmalara, duygusal kopmalara neden olacak tutum ve davranışlardan kaçınılmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak önce ülkemize, sonra partimize karşı sorumluluğumuz bulunmaktadır. Bu sorumluluk sahibi partililerin yapması gereken parti içi iktidar mücadelesini bir kenara bırakıp, alanlarda verilen emek mücadelesini yok etmeden, partimizi kamuoyunda tartıştırmadan yerel seçimlere taşıyacak bir olgunluk içinde davranmaktır. Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz; İl Başkanlığımız ve tüm örgütlerimizle yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda, partimizin gündemi “Olağanüstü kurultay değil, birlik ve beraberlik içerisinde ortak aklı, dayanışmayı ve işbirliğini egemen kılarak, yerel seçimlere hazırlanmaktır.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle