logo

reklam

Karagöz; Mazbatayı verin

CHP’den YÜKSEK SEÇİM KURULU’NA ÇAĞRI
Karagöz; Mazbatayı verin
CHP Amasya İl başkanı Reşat Karagöz, İktidarın seçmen iradesini hiçe saymak istediğinibelirterek, “YSK, yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır.” dedi.
YSK, seçimde kaybedenlerin, devletin gücünü kullanarak, ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorunda olduğunu belirten Karagöz açıklamasına şöyle devam etti.
“O kadar gözleri kararmış ki daha önce ‘1 oy fazlası bile kazanmaya yeter’ diyenler, şimdi 13-14 bin oy farkını etkisizleştirmek istiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, Sayın İmamoğlu seçimi kazanmıştır, hem sandıkta hem de İstanbullunun gönlünde kazanmıştır. Seçmen üzerine düşen görevi yapmış, iradesini sandığa atmıştır. İktidarın görevi sandık güvenliğini sağlamak, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) görevi ise sandığa atılan iradenin sandıktan çıkmasını sağlamaktır. İktidar, bırakınız sandık güvenliğini sağlamayı tam tersine seçime gölge düşürecek davranışlar sergilemektedir. Buradan iktidara sesleniyoruz: Seçmen iradesine saygı gösterin. Sayın İmamoğlu’nun hakkını teslim edin. YSK da Anayasa’nın ve yasaların kendisine yüklediği görevi bir an önce yerine getirmelidir, İstanbullunun seçtiği başkana mazbatasını vermelidir.”
Karagöz, her seçimde itirazlar olabildiğine, seçim kurulları ve YSK’nın görevinin süreç içerisinde itirazları değerlendirmek ve bir an önce sonucu açıklamak olduğuna değinerek, “İktidar öyle istiyor diye seçmen iradesine ipotek konulamaz. 150 yılı aşkın süredir eksiklerine rağmen işlemekte olan demokrasi tarihimize kara bir leke düşürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Hiç kimse seçmenin sandığa attığı iradeyi sandıktan çıkarken boğabileceği hevesine kapılmasın” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle