logo

reklam
26 Ağustos 2019

Karagöz; Şiddeti nefretle kınıyoruz

Karagöz; Şiddeti nefretle kınıyoruz
CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, Kadına yönelik yapılan şiddeti nefretle kınadığını belirterek, “Kadınlar öldürülüyor, çocuklar öldürülüyor, emekçiler öldürülüyor. Kadın cinayetleri, kadın intiharları, taciz ve tecavüz olayları artarak devam ediyor. Kadınlar hiçbir dönem yaşamadıkları kadar baskı ve şiddet altında.” dedi.
Daha yeni katledilen Emine Bulut’un vefatı, bugüne kadar cinayete kurban giden tüm kadınların çığlığıydı aslında. Kızının “Anne lütfen ölme” sözleriyle toplumun vicdanı bir kez daha derinden yaralamıştır. Ölmek istemeyen bir kadının feryadını, hayatı boyunca o anları unutmayacak çocuğun yalvarışını tüm Türkiye izledi. Bizler Her zaman Şiddetle mücadelede kadın ve çocukların yanındayız, olmaya devam edeceğiz. dedi
Karagöz, Emine Bulut cinayetini izlerken kadının boşanma hakkına engel olmaya çalışanları, kadın cinayetleri abartılıyor diyenleri, kadın cinayetlerini azaltan sözleşme ve kanunları ortadan kaldırmak isteyenleri aklınıza getirin. Cinayetlerle gerçekten mücadele etmek istiyorsak kadına karşı her türlü ayrımcılığı sonlandırmak, kadının boşanma hakkını, kadın özgürlüğünü savunmak zorundayız.
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma kadın mücadelesinin örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyorum. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle