logo

reklam

Karahocagil; Geleceğimiz gıdada ve tarımda

Amasya Ak Parti milletvekili M. Levent Karahocagil, “Kırsalda yaşam standartlarını yükseltmemiz lazım. Kırsalda yapılan her yatırım, ülkemizin geleceğine katkı sağlar. Kırsalda daha fazla yatırım için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çalışacağız. Kırsalı çok iyi yerlere getirmemiz lazım. dedi.
Karahocagil ve beraberindeki heyet ile TKDK’nın destek verdiği yatırımları gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Koordinatörü Vekili Cengiz Dikici’den bilgi aldı.
Karahocagil, Gerçekten cefakar, emektar olan çiftçi kardeşlerimiz bunu yapıyor. İnsanlarımızı daha fazla mutlu edeceğiz. Kısacası, yerinde üretmek ve yerinde işlemek felsefesiyle çalışmalarımız artarak devam edecek.”
AK Parti hükümetleri olarak tarıma çok büyük önem verdiklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çiftçiyi ve üreteni destekleme adına bütçe imkanlarını da zorlayarak çeşitli destekler verildiğini dile getirdi. Bu desteklerin daha da sadeleştirildiğini vurgulayan Karahocagil, şöyle devam etti:
“Tarımda üretim çok önemli. Ürettiğinizi satabilmek çok daha önemli. TKDK’nın özellikle kırsalı desteklemesi, katma değer sağlayan yatırımları desteklemesi çiftçinin ürettiğinin değerinde alınıp satılmasına büyük bir katkı sağlıyor. Özellikle, bu tip yatırımlar hem bölgemizin hem ilimizin, ama aynı zamanda Türkiye ekonomisine de büyük bir katkı sunuyor. Biz istiyoruz ki, üretenin ve çiftçimizin ürünü değerlensin. Tarımın gayrisafi milli hasıla içinde payı büyüsün. Türkiye, bir yandan sanayileşirken bir yandan da tarımı ihmal etmiyor. Tarım, bizim için stratejik bir alandır. Organize sanayi bölgesinde fabrikaların sayısını çoğaltırken, ekilebilir alanlarımızı da ihmal etmiyoruz. Geleceğimiz gıdada ve tarımda.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.