logo

reklam

Karahovagil, TARIM DESTEKLERİNE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, IPARD programının uygulanacağı iller belirlenirken üç kritere bakıldığını, bunların tarımsal potansiyel, göç hızı ve gayri safi hasıladan aldığı pay olduğunu belirterek, Amasya tarımsal potonsiyeli ile IPARD kapsamındaki teşviklerden daha fazla yararlanan iller arasında yer aldığını ve diğer yatırım projeleri ile birlikte tarım teşviklerinden yararlanmaya devam ettiğini söyledi.
Karahocagil, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Amasyalı çiftçinin her şeyin en iyisine layık olduğunu, verimi ve kaliteyi artırmak için Amasya’nın vekili olarak elinden geleni yapmaya çalıştığını söyledi.
Karahocagil, Ak Parti döneminde Amasya’yı turizmde olduğu kadar tarım ve sanayide de çok iyi bir noktaya taşıdıklarının altını çizerek,
“Amasyamız tarihiyle kadim bir şehir, turizmiyle bölgenin göz bebeği. Biz Ak Parti olarak yıllardır Amasya’nın Türkiye’de ve dünyada hak ettiği noktaya gelmesi için mücadele ediyoruz. Ben hayatım boyunca da bunun mücadelesini vereceğim. Amasyanın tarımda da turizmde de her türlü ekonomik ve sosyal faaliyette en ileri noktada olması için her türlü teşvikten yararlanması için elimden geleni yapıyorum.” diye konuştu.
Çiftçilik faalyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbiri kapsamında yapılacak başvurularda:
“Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, bitkisel ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi” , “Arıcılık ve arı üretiminin işlenmesi ve paketlenmesi.”, “Zanaatkar ve katma değerli ürünler”, “Kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri.”, “Su ürünleri yetiştiriciliği.”
“Makine parkları.”, “Yenilenebilir enerji tesisleri.” Konularında yüzde 55’e kadar destek alınabilecek. 8 Temmuz tarihinde başlayacak başvurular, 23 Temmuz’a kadar devam edecek.” dedi

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.