logo

reklam

Karaman; Amasya, büyülü bir ortamın adresidir

hakan karamanKÜLTÜR ve Turizm İl Müdürü Hakan Karaman, “Günümüzde turizmde yaşanan dinamizmi şehrimize taşımak, şehrimizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek başta kamu kurumları olmak üzere şehrin tüm paydaşlarının ortak sorumluluğudur.” dedi.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Karaman, Turizm haftası münasebetiyle Turizm Derneği Başkanı A. Suad Akcan’ı ziyaret etti.
Karaman, Turizm, milyonlarca etkileşimin bir arada ortaya çıktığı, kendine özgü tarihi ve dili olan ve çok sayıda insanın katıldığı bir kitle hareketi niteliği kazandığını belirterek, köklü bir kültür mirasına sahip olan Amasya, doğal güzellikleriyle Turizm açısından zengin potansiyel kaynaklara sahiptir. dedi.
Kentte kültür ve turizme yönelik çalışmaların son dönemde hız kazandığını belirten Karaman, Amasya hem turizm destinasyonları bakımından, hem marka değeri olarak her geçen gün yükselen bir trend sergiliyor. Amasya’nın geleceğine yön verecek, marka değerini katlayacak, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte Valilik ve Belediye’nin önemli projelerin aşama aşama gerçekleştiğine dikkat çekerek, Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en büyük açık hava müzelerinden birisidir Amasya, dinlerin ve uygarlıkların buluşma noktasıdır. 8 bin 500 yıllık topraklarında sahip olduğu kültürel ve tarihsel değerlerinin yanında önemli bir turizm merkezi olması, bir de Yeşilırmak ile bütünleşen Amasya evleri ile büyülü bir ortamın adresidir. dedi.
Kültür ve Turizm İl müdürü Hakan Karaman, Öncelikle bu kentin bir öyküsü var. Amasya yaklaşık 8 bin 500 yıllık bir uygarlık. 8 bin 500 yıl içinde burada yaşayan tüm uygarlıkların biriktire biriktire buraya kadar gelen bir zenginliği var. Dolayısıyla; günümüz Amasyası’nı ve gelecek kuşaklara hazırlayacağımız Amasya’yı kurgularken, bu kimliğini, bu kültürel dokusunu başka kentlerde başka yerlerde olmayan bu birikimini ortaya çıkarıp, ona uygun çabalar içinde olmamız gerekiyor. İşte bu yüzden Bakanlık, Valilik ve Belediye’nin çalışmalarının temelinde bu var. Yeni projelerimizi; Amasya’yı geçmişine yaraşır; kültür, bilim, sanat kenti yapmak için kurguluyoruz. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle