logo

reklam

Karaman; Kimliğimizi kaybetmeden, Tanıtıma önem vereceğiz

AMASYA’nın değerlerinin gün yüzüne çıkarılmasında kararlı çalışmalarını sürdüren ve turzmin en büyük destekçisi olduğu için Amasyalılar adına Amasya valisi Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e, Amasya Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Karaman tarafından teşekkür plaketi verildi.
Amasya’nın gelişmesini ve hedeflerine ulaşmasını sağlayabilmek için önündeki en önemli seçeneğin turizm olduğunu dile getiren Karaman, “Bizler kendi kimliğimizi kaybetmeden, halkın örf ve adetlerini koruyarak, çeşitli ürün zenginlikleri ile tarihi değerlerimizi koruyup tanıtarak hedefe ulaşmak zorundayız” dedi.
Bu konuda Amasya valisi Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in desteklerini alarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak çalışmalar yapacaklarını belirten Karaman, “Turizm konusunda hedefe ulaşmanın en önemli ve en etkin yolu tanıtımdır. Amasya’nın tüm değerlerinin tanıtılması ve bu tanıtımlarda ilde bulunan Turizm dinamikleri ile ortak çalışma yapmak çok önemli olduğunu belirterek, Amasyamızın Milli, Manevi, Tarihi Kültürel, Sanatsal ve Turistik değerlerinin yurt içi ve yurt dışında tanıtımını yapmak, yaptırmak, bu amaçla yurt içinde, yurt dışında yapılacak çeşitli tanıtım etkinlikleri yapan kuruluşlarla işbirliği yaparak tanıtım çalışmalarının en etkin hale getirilmesini sağlamak Kültür ve Turizm Bakanlığı görevleri arasında yer almaktadır.
Globalleşen dünyada ilimizin milletler camiasında hak ettiği yeri almasında çok önem atfettiğimiz, özellikle Amasya’nın tanıtımı için her bir bireyle işbirliği içinde olmaya önem vermekteyiz” dedi.
Amasya Kültür ve Turizm İl müdürü Hakan Karaman tarafından Amasya’nın turizm elçisi durumundaki, Vali Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Garnizon komutanı Tank.Kr.Alb.Zafer Uğur, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay, Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Jandarma Komutanı J.Alb.Selami Akşit, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği başkanı İsa Köse, Turizm derneği Başkanı A. Suad Akcan’a Amasya Turizmine katkılarından dolayı birer anı armağan hediye etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle