logo

reklam

Kardeşliğe İmza Atıldı

Amasya Belediyesi ve Arnavutluk’un Berat Belediyesi’nin kardeş şehirler olması yönünde başlatılan çalışmalar tamamlandı ve her iki şehrin belediye meclislerinde alınan kararlarla dostluk ve işbirliği ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla ‘kardeş şehir’ protokolü imzalandı.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, iki şehir arasındaki dostluk ilişkilerini pekiştirmiş olacağız. Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda Arnavutluk’un Berat kenti ile her zaman koordine ve dayanışma içinde olacağız. dedi.
Özdemir, “Yapacağımız protokol ile ilişkilerimizi daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Birlikte yürüteceğimiz projelerle hem Berat hem de Amasya için iyi projeleri birlikte yürüteceğiz” dedi.
erat Belediye Başkanı Petrit Sinaj ise, Biz aynı medeniyetin ayrı kalmış iki kardeşi ve beldesiyiz. Tarihten gelen birlikteliğimizi şimdi resmi kardeşlik protokolü ile perçinlemiş olduk. İş birliğimiz bundan sonra iki belediye arasında en iyi şekilde devam edecektir. diye konuştu.
Arnavutluk’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan olan Berat, kalenin eteğinde sıralanmış kırmızı kiremit çatılı tarihi evleri ile Amasya’ya çok benzemektedir. “Bin Pencereli Şehir” ve “Beyaz Şehir” olarak tanımlanan Berat, Arnavutluk’un tarihi dokusu en iyi korunmuş şehridir. Bir yakasında Müslüman mahallesi, diğer yakasında ise Hristiyan mahallesinin yer aldığı nehrin üzerinde inci bir gerdanlık gibi uzanan ve 18. yüzyılda Ahmet Kurt Paşa tarafından yaptırılan Gorica Köprüsü ecdadımızın en güzel miraslarındandır.

Share
380 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle