logo

reklam

Kılıçtaroğlu; Biz yetkimizi halktan alacağız.

chp amasyaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, “Milletin iradesize saygı gösteren tek parti CHP’dir. Bize oy veren vermeyen vatandaşlarımıza sesleniyorum. Oy kullandınız, milli irade tecelli etti. Biz üstümüze düşeni yaptık. Dediler ki koalisyon olsun, hay hay buyurun gelin dedik. Biz Türkiye’nin sorunlarını düşündük. Hergün şehit haberleri geliyor, çocuklarımız işsiz. Gelin koalisyon kuruyorsanız adam gibi oturalım konuşalım. Biz bütün samimiyetimizle görüştük.’ dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, 1 Kasım seçimleri öncesi CHP Amasya İl başkanlığınca organize edilen açık hava mitinginde Amasyalılar ile buluşan Kılıçtaroğlu hükümete yüklenendi. Vatandaşlara seçim vaatlerini anlattı ve CHP’ye oy istedi.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:
”Biz yetkimizi halktan alacağız. Sizden yetki istiyorum. Bu seçimler normal seçim değil. 13 yıldır iktidardalar, sıkıştıklarında bir tane suçlu buluyorlar. Doğu ve Güneydoğu’yu silah deposuna dönüştürmüşler ‘PKK bizi kandırdı’ diyorlar. Eğer bir terör örgütü seni kandırıyorsa sen bu ülkeyi nasıl yöneteceksin? Diyorlar ki birisi orduya kumpas kurdu, paralel bizi kandırdı yahu sen çocuk musun? Kandırılan bir hükümet Türkiye’yi yönetemez. Suriye için de diyorlar ki Esad bizi kandırdı. Kandırılacaksan senin o koltuklarda ne işin var? 7 Haziran’da seçim oldu meydan meydan dolaştılar 400 milletvekili çıkmayınca bu toplumun önüne acıyı gözyaşını şantaj olarak koydular. Bu millet şantaja boyun eğmez.
Dış politika milli olmak zorundadır. Dış politikada hükümetin yaptığı bir hatanın faturasını bütün millet çeker. Bu seçimlerde sizden tek isteğim var düşünerek sandığa gidin. Davulla zurnayla değil… Futbol kulübü gibi parti tutmaktan vazgeçelim. Hangi parti vatandaşın soyulmasına engel oluyorsa hangi parti adaletten yanaysa o partiye gidin oy verin. Şehidimiz olduğu için Tokat’taki mitingi iptal ettik. Bize yakışmaz dedik şehit varken miting yapmak. Şehit cenazelerine giden gazilerle en çok beraber olan genel başkanım. CHP’nin iktidarında bütün gazilerimiz ve şehit yakınları bir milletvekili hangi sağlık haklarından yararlanıyorlarsa onlar da yararlanacaklar. Hangi şehit cenazesine katıldıysam bu ülkenin gariban aileleri fakir ailelerin çocukları. Ensesi kalının çocuğu yok. Acı bana sefalet ona böyle bir düzenin olmaması lazım.” dedi.
“BİZİM BEYANNAMEMİZİ ÖRNEK ALMIŞLAR”
CHP Genel Başkanı Kılıçtaroğlu, Asgari ücreti net 1.500 lira yapacağız, taşerona son vereceğiz dedik. Aile sigortasını getireceğiz hiçbir ailenin geliri 750 liranın altında olmayacak dedik. Bize itiraz ettiler, parayı, kaynağı nereden bulacaksınız dediler. Şimdi onlar beyannamelerini açıkladılar bizim seçim beyannamemizi örnek almışlar. CHP, bütün siyasi hareketlere örnek olan bir partidir. Bu, bizim seçim bildirgemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Biz öyle uçuk projeler koymadık ortaya. Biz ezilenden, garibandan, emekliden, işçiden yana koyduk tavrımızı. Herkes huzur içinde geçinebilsin istedik. Hiçbir çocuk yatağa aç girmesin bu ülkede. 21. yüzyılda neden 17 milyon yoksulumuz var? Eğitimde taşımalı sisteme son vereceğiz. 300 bin atama bekleyen öğretmenimizi okullarda görevlendireceğiz. dedi.

Kılıçtaroğlu’na Sevgi Gösterisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun Amasya gezisine Amasyalılar büyük ilgi gösterdi.
Kılıçtaroğlu’nun Amasya gezisine gelirken Amasya yol güzergahında köylü vatandaş ilgi gösterdi. Yolda bekleyen ve sevgi gösterisine duyarsız kalmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu otobüsten inerek köyle vatandaş ile bir müddet sohbet etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle