logo

reklam

Kılıçtaroğlu, Hayır Duası İstedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, CHP Amsaya İl başkanlığının organize ettiği açık hava mitinginde Amasyalılar ile buluştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Yoksulluğu, yasakları, yolsuzlukları bitirme vaadiyle iktidara gelenlerin 13 yıllık dönemleri boyunca, 6,2 milyon işsiz olduğunu ifade etti.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Gidin ve geçen seçimlerde CHP’ye oy vermemiş vatandaşlara vaatlerimizi anlatın. 4 yılda bunların yapılacağını söyleyin. Gel beraber omuz omuza sandığa gidelim ve CHP’ye oy verelim deyin. Sizden bunun sözünü istiyorum. Yeni bir başlangıç yapalım. Yaşanacak bir Türkiye için mücadele edelim.” dedi.
“Bizi bölmek istiyorlar, ayrıştırmak istiyorlar, bölünmeyeceğiz, ayrışmayacağız. Onurlu bayrağımızın altında, şanlı bayrağımızın altında, onurumuzla yaşayacağız, beraber, kardeşçe yaşayacağız” diyen Kılıçtaroğlu, “Siyaset zenginleşme aracı değildir. Siyaset halka adanmışlıktır. Siyaset, siyasetçinin kendi sorununu çözmesi değildir. Siyaset vatandaşın sorununu çözmektir.” dedi.
Refahı tabana yayacaklarını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, “ayrılığın, işsizliğin olmadığı, köylünün çiftçinin kazandığı, kavganın olmadığı, siyasette gerginliğin olmadığı, çatık kaşlı insanların değil güler yüzlü insanların ülkesi Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracaklarını” belirten Kılıçtaroğlu, “Amasya meydanından onlara soruyorum ve söylüyorum herkes bilsin, 77 milyon insanım bilsin, 11 milyon emeklim bilsin. İlk Ramazan Bayramı’nda ilk Kurban Bayramı’nda sana ikramiyeyi vereceğim, ‘helali hoş olsun’ diyeceğim” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin zengin bir ülke olduğunu ve kaynaklarının bulunduğunu vurgulayarak, devlette 27 buçuk yılını bu işler için harcadığını, paranın, verginin nasıl toplanacağını, bütçenin nasıl yapılacağını, hepsini bildiklerini dile getirdi.
Kılıçdaroğlu, “Hiç kimsenin inancını siyasete malzeme etmeyeceğim. Kimliği dolayısıyla hiç kimse ötekileştirilmeyecek. Hiç kimsenin kimliğini siyasete malzeme etmeyeceğim. Hiç kimsenin yaşam tarzını siyasete malzeme etmeyeceğim. Benim inancımda da benim ahlak anlayışımda da benim siyaset anlayışımda da insan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. CHP iktidarında atama bekleyen öğretmen kavramının olmayacağını iddia eden Kılıçtaroğlu, Ben ne dedim asgari ücreti net bin 500 lira yapacağım. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.