logo

reklam
15 Haziran 2015

Kiraz Teşfik Yarışmasında Ödüller Verildi

amasya ,kiraz

Amasya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Kiraz Teşvik Yarışması’ düzenlendi.
Yarışmaya müracaat eden katılımcıların değerlendirmesi iki aşamada yapıldı. İlk aşamada bahçe kontrolü yapıldı ardından da üretilen kirazlar İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığınca oluşan heyet tarafından değerlendirildi.
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Amasya’nın topraklarının yüzde 45’i tarım arazisi. Yaklaşık 29 bin çiftçi ailesi ve 150 bin insan Amasya’da rızkını tarım sektöründen kazanıyor” dedi.
Vali Çomaktekin, “Tarım sektörüyle uğraşan vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltme, tarım sektöründeki değişimi ve yeniliği takip etme, dolayısıyla daha az maliyetle daha çok katma değerli ürünler oluşturmak adına bu fuarı tertipledik.” dedi.
Kiraz Teşfik yarışmasında birinci gelen kiraz üreticisine vali İbrahim Halil Çomaktekin ödülünü verirken, ikinciye Amasya milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı ve üçüncüye Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ödüllerini verdiler.

Share
741 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle