logo

reklam

Kırgızistan Bakan Amasya’da

valiKırgızistan Cumhuriyeti Kültür, Turizm ve Enformasyon Bakanı Altınbek Maksütov, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Büyükelçilik Müsteşarı Aibek Akaev ile TÜRKSOY Ankara Temsilcisi Kocageldi Kuluyev Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin’i makamında ziyaret etti.
Amasya Üniversitesince düzenlenen Kırgız Şair Alikul Osmanov’u anma programına katılmak üzere Amasya’ya gelen Kırgızistan heyeti tarihin gizmeli taçı Amasya’nın tarihi kültürel miras zenginliğini mahallinde gezme ve tanıma fırsatı buldu.
Kırgızistan Cumhuriyeti Kültür, Turizm ve Enformasyon Bakanı Altınbek Maksütov beraberindeki heyete Amasya İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Kaya eşlik etti.
Vali Çomaktekin, dost ve kardeş ülke olan Türkiye ile Kırgızistan arasındaki kültürel bağların, böyle güzel etkinliklerle devam etmesinin önemine vurgu yaparak, misafirlerine Amasya hakkında bilgiler verdi.
Valilik şeref defterini imzalayan Kırgiztan Bakanı Maksütov, Amasya’nın tarihi değerlerini korumada büyük başarı sağladığını, tarih ile ütünleşen şehir aynı zamanda modern ve çağdaş şehir görünümü ile güzel ve örnek bir şehir olarak gördüğünü ifade etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle