logo

reklam

Kırlangıç “AMAÇ GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRMAK”

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç
“AMAÇ GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRMAK”
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Anadolu’da girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya devam etmek olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bunun için G3 Forum çatısı altında girişimci adaylarını Türkiye’nin önde gelen iş insanlarıyla buluşturmak istedik. Gelişim ile ilgili tecrübelerini birinci ağızdan aktarmalarını sağlamak, bu sayede yeni aktif bir girişimcilik kültürü oluşturulmasının yolunu açmayı amaçladık. Bunun sonucunda ülkemize yeni iş sahaları, girişim ve gelişme imkânları sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.
Amasya TSO’nın ev sahipliğindeki G3 Forum Amasya’da toplanıyor. Daha önceleri İstanbul’da yapılan organizasyon, bu rüzgârı artık Anadolu’dan estiriyor. Amasya bugün başarılı girişimcinin deneyimlerini paylaşacağı oturumlarla gerçekleşecek G3 Forum’a ev sahipliği yapıyor.
Amasya TSO Başkanı Kırlangıç, Girişimci olmak için risk almak gerekiyor. Risk almadan başarılı girişimci olunmuyor. Başarı risk almaktan başlıyor. dedi. Kırlangıç, “Başarısız olunca yılmayacaksınız. Başarılı olmanın yolu kaybetmekten korkmamaktır. Kaybetmezsen kazanmayı öğrenemezsin.” dedi.
Dünyada girişimci olmak için sermayeye ihtiyaç olmadığını belirten Murat Kırlangıç, Çünkü kamudan özel sektöre, sivil toplumdan finansman sağlayıcılarına hepimiz girişimcilik ekosisteminin paydaşlarıyız… Paydaşlar olarak girişimcilere cesaret vermek ve girişimcilik koşullarını iyileştirmek için çalışmak bizim görev ve sorumluluğumuz. Bu bilinçle ekosisteme destek vermeye tüm gücümüzle devam edeceğiz. Çünkü girişimcilik istihdam demek, refah demek ve ekonomik büyüme demek. Önümüzde yapabileceğimiz tek şey var; o da girişimcilik ve inovasyon.”
ATSO Başkanı Kırlangıç, “Tüketiciyi iyi anlayarak, büyük kitlelere hizmet eden, yaşam kalitesini artıran, ürün Üretirken itibarından ödün vermeden, sürdürülebilir karlılığı yakalamaktan geçer. Yani kısaca iyi şirket olmanın yolu temiz ticaretten geçer. Ayrıca yapacağınız ürünü kendinize göre değil diğer insanların ihtiyaçlarına göre tasarlamanız ve global düşünmek gerekiyor” dedi.
Kırlangıç; Forumda girişimci ve girişimci adaylarına şu tavsiyeleri verdi: “Önemli olan yaşadığımız dünyaya katkıda bulunmak, burada iz bırakmak. Hal böyle olunca hangi alanda çalıştığın, ne yaptığın hiç önemli değil. İyi yapmak için çalışın, izi ancak öyle bırakabilirsiniz Denemekten korkma… Ama önce düşün, planla ve sonra dene Kendinize yatırım yapın. Bilmediğiniz konularda kendinizi geliştirin. Araştırın, okuyun. Bir girişimci olarak her zaman izin ver şirket senden önde gitsin. Egon olsun ama arka cebinde olsun, ortaklarına güven, kendine güven ama şirketin önünde durma, şirkette mutlaka senden akıllı insanlarla çalış. Girişimci olmanın bir reçetesi yok, girişimcinin görevi hiçbir zaman bitmiyor. Hedefe hiçbir zaman erişemiyorsun, eriştiğin zaman zaten artık girişimci olamıyorsun. Girişimciliğin üç tane önemli unsuru var; düşünebilmek, plan yapmak, icraat yapmak ve en nihayetinde bunları dengede tutmak.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle