logo

reklam

KIRLANGIÇ İŞLETMELERLE BULUŞTU

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Dumansız Hava Saha uygulamaları kapsamında yapılan denetimlerin belli bir kriter ve düzen çerçevesinde olmaması sektör temsilcilerini mağdur ettiğini söyledi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, Kafe ve Restaurant işletmecileri ile bir araya geldi. 4207 Sayılı Tütün Mamüllerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun hakkında bilgilendirme yapılarak, Amasya’da Dumansız Hava Saha uygulamaları hakkında görüş alısverişinde bulunuldu.
ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, kafeler de sigara içilmesi ile ilgili bir kanunun uygulaması konusunda çelişkiler yaşandığını ifade edererek “Kanunda bir netlik yok. Bu konuda yapılan denetimlerin belli bir kriter ve düzen çerçevesinde olmaması sektör temsilcilerini mağdur etmektedir. Bu konuda bir çözüm bulunması Esnaflar için önemli. Devletimize, istihdam ve ciddi vergi geliri sağlayan Esnafımızın kapalı alanlarda tütün ve tütün mamulleri içme yasağına toplum sağlığı açısından itirazı yoktur. Kafe ve Restaurant işletmecilerimiz dumansız hava sahasına desteklerinin devam edeceğini belirttiler. Esnafımız açılır kapanır tente ve camlı alanlarda daha öncesinde yüzde 51 açık alan oranını göz önüne alarak yapılan denetimlerin makul olması ve kanuni sınırların netleşmesini talep ediyorlar.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle