logo

reklam

Kış Çalışmaları Sürüyor

AMASYA Belediyesi, yaklaşan yağışlı mevsim öncesi yağmur suyu kolektörlerini temizliyor, olası sel baskınlarına karşı çeşitli önlemler alıyor. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Amacımız istenmeyen olumsuzların önüne geçmek.”dedi.
Amasya Belediye ekipleri, yaklaşan kış sezonu öncesinde oluşabilecek sel ve su baskınlarına tedbir almak için acil eylem planı hazırladı.
Alınan kararlar doğrultusunda kış sezonu öncesi temizlenecek dere yatakları ve yağmur suyu kanalları belirlendi. Amasya Belediyesi ve DSİ’nin sorumluluğunda olan bölgelerde ise temizlik raporu ve bakım raporu hazırlanarak sorumlu kurumlarla organize çalışmalar başlatıldı.
Amasya Belediyesi ekipleri, Amasya merkez genelinde çalışmalarına eş zamanlı olarak başladı.
Amasya merkezinde başta ana arterler olmak üzere birçok cadde ve sokağın yağmur suyu kolektörleri, baca ve ızgaralarıyla temizlenerek, hem pis kokunun önüne geçiliyor hem de yoğun olması muhtemel yağmurlarda sele karşı tedbir alınıyor.
Amasya Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce sürdürülen çalışmalarda kolektörlerin kapak ve ızgaraları kontrol edilerek bakımı yapılıyor, bacaların içi temizlenerek sele karşı önlem alınıyor. Ayrıca temizlenen yağmur suyu kolektörleri ve mazgallar dezenfekte edilerek olası pis kokuların önüne geçiliyor.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, belediye olarak kış aylarına hazırlıksız yakalanmamak amacıyla kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Amasya merkezindeki yağmur suyu kolektörlerini kontrol ederek, olası sel baskınlarına karşı önlem alıyoruz. Halkımız için, halkımıza hizmet etmek adına imkânımız nispetinde yoğun çaba sarf ediyoruz. Amacımız istenmeyen olumsuzların önüne geçmek.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle