logo

reklam

Kış Lastiği Olmayan Otobüslere Çıkış Yok

Amasya’da kış lastiği olmayan araçların terminalden çıkmasına izin verilmiyor.
Yoğun kar yağışı ile birlikte Amasya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik ekipleri zorunlu kış lastiği denetimlerini yoğunlaştırdı. 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında geçerli olacak olan uygulama ile can ve mal güvenliğinin önüne geçmek amaçlanıyor. Bu konuda denetimlere başlayan Amsaya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, otogar giriş ve çıkışlarında otobüsleri kontrol ediyor. Lastiği uygun olmayan otobüslere çıkış izni vermeyen ekipler, yolcuların daha fazla mağdur olmaması için çalışıyor. Lastik kontrolünün ardından otobüslere binen polisler, sürücüleri ve yolcuları emniyet kemeri takmaları konusunda da uyarılar yapıyor.
Ayrıca, Amasya da trafik ekipleri şehirlerarası yollarda ve şehir içinde kış lastiği takma yükümlü araçlarda da denetimlerini sıklaştırdı.
Amasya Otogarı ise, şehirlerarası ulaşımda Karadeniz bölgesi, İç Anadolu, marmara ve Doğu bölgelerinde adeta kavşak noktasında bulunuyor. Otogardaki denetimleri bilen otobüs firmaları da, yolcularını mağdur etmemek için hazırlıklarını tamamlayarak geçiş yapıyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.