logo

reklam

KISA HABERLER

Ağaçtan Düştü Hayatını Kaybetti
Amasya’nın Taşova ilçesi Hüsnüoğlu köyünde ceviz ağacından düşen Necmi Gökçe (57) hayatını kaybetti.
Hüsnüoğlu köyünde ceviz toplamak için ağaca çıkan AK parti Taşova ilçe yönetim kurulu üyesi Necmi Gökçe, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ağaçtan düştü. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olay ile ilgili soruşturmanın başladığı öğrenildi.

Amasya’da 2 YPG li terörist tarlada çalışırken yakalandı.
Adana Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, bir istihbari bilgiyi değerlendirmesi ile 2 YPG terösti olduğu uddia edilen Muhammed ile Mahmud Osman kardeşleri Amasya’da tarım işçisi olarak çalıştıkları tarlada gözaltına aldı.
Amasya polisi ile işbirliği yapan Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, Zanlıların Elbab ve Cerablus’ta Türk askerine karşı savaştığı da belirlendi. Kamışlı’daki bir çatışmada Muhammed Osman’ın yaralandığını, Şanlıurfa’ya kardeşiyle birlikte sığınmacı gibi gelip, DEAŞ tarafından vurulduğunu söyleyerek tedavi olup tekrar döndüğünü belirledi.
Polis, iki kardeşin Suriye’den Türkiye’ye YPG’nin uyuyan hücresi olarak geri gönderildiğini, burada sığınmacı gibi yaşayıp YPG tarafından emir verildiğinde bombalı eylem yapabileceklerini saptadı.
Polis’in yaptığı çalışmada zanlı kardeşlerin dikkat çekmemek için Amasya’ya geldiklerini, burada tarım işçisi olarak çalıştıklarını belirledi.
YPG terör örgütü olduou iddia edilen Muhammed ile Mahmud Osman kardeşlerin Amasya’da hangi tarlada çalıştığını belirlemek ve bulmak adına geniş kapsamlı bir operasyon düzenledi. Bir tamı işçisi gibi çalışan polis iki kardeşi bildi. Amasya’da gözaltına alınan iki kardeş Adana’nın Ceyhan ilçesine götürüldü. Burada zıkarıldığı mahkemede Muhammed Osman tutuklanırken, kardeşi Mahmud Osman adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
BABA ÖZ KIZINA TECAVÜZ ETMİŞ
Amasya polisi ve Adana Ceyhan polisinin ortak çalışması sonucu Amasya’da tarım arazısınde çalışırken yakalanan 2 YPG li teröristin sorgularında çarpıcı ifadeler yer aldı.
Suriye’de süren iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ancak daha sonra Kobani’ye giderek bölücü terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’ye katılıp Türk askerine karşı savaşan ve tekrar Tükiye’ye gelerek Amasya’da tarım işçiliği yaparken yakalanan teröristlerin babasının 14 yaşındaki kızına tecavüz etmekten tutuklu olduğu ortaya çıktı.
Zanlıların erkek kardeşi Osman Osman’ın babalarından 14 yaşındaki kız kardeşlerine tecavüz ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Tecavüzü kabul etmeyen ancak şikayet üzerine gözaltına alınan babanın tutuklanarak Kürkçüler Cezaevine konulduğu öğrenildi.

Üniverdsiteye Ek Tercih Başladı
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri 14 Eylül Cuma günü başladı. Adaylar, tercih yapma hakları bulunan tablolardan 24’ü geçmemek üzere, istedikleri sayıda tercih yapabilecekler.
Ek yerleştirme kılavuzu yayımlanan YKS ek tercih kılavuzunda AİS ekranı erişime açıldı. 14-20 Eylül tarihleri arasında ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek olan YKS ek tercihleri için YÖK’ün ATLAS tercih robotundan yardım alınabilecek. Tercih sürecinde adayların 24 tercih yapabileceğini açıklayan ÖSYM, boş kontenjanları değerlendirecek.
Ek yerleştirmeye başvurabilmek için 2018-YKS merkezî yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekiyor. Ek yerleştirme tercihleri, bugünden itibaren 20 Eylül’e kadar T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle