logo

reklam

Kooperatife 3 Kişilik Kayyım

AMASYA S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifine Ağır Ceza Mahkemesince üç kişilik kayyım ataması yapıldı.
Amasya Ağır Ceza Mahkemesi Ara Kararında Amasya S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifine yönetim kurulu yetki ve işlemlerini kapsayacak şekilde Kayyım atamasına karar verdi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Amasya S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Fakı ile birlikte yöneticiler Erol Özarslan, kamil Gedik, Mustafa Maden ve İhsan Avcı’nın görevi kötüye kullanma ve haklarındaki açılmış mahkeme kararı bulunmalarından dolayı görevden alınma ve Kooperatifi olağanüstü genel kurula götürmek üzere Genel Müdür yardımcısı Mehmet Özgün ile birlikte Bakanlık Çalışma Grup sorumlusu Mehmet Ali Korkmaz ve Ziraat Mühendisi Zapide Birsen Çapanoğlu’nun 2017 yılının Mayıs ayında görevlendimesinden sonra başlayan süreç, bu üç kişinin kooperatife kayyım olarak ataması ile devam etti.
Amasya Ağır Ceza Mahkemesi vermiş olduğu karar gerekçesinde; “Bakanlık görevlilerinin yapmış oldukları inceleme ve değerlendirme raporları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 12/09/2017 tarihli yazıları ve dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde sanıkların üzerine atılı suç vasfı, suçun işleniş şekli ve yargılamanın henüz yapılamamış olması S.S. Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin görevden el çektirilmiş olması, Kamu yararı, katılan ve sanıkları tabi oldukları kooperatiflerin iştirakçilerinin zarara uğraması 5271 sayılı yasanın 133 ncü maddesindeki “Suçun bir şirketin faaliyeti çerçevesinde olduğu hususunda kuvvetli şüphe” sebeplerinin varlığı ve maddi gerçeğin ortaya çıkarabilmesi için gerekli olması” çerçevesinde yapılan değerlendirmeler neticesinde S.S. Amasya Pancar Ekicileri kooperatifine yargılama süresince geçerli olmak üzere Mehmet Özgün, Mehmet Ali Korkmaz, Zahide Birsen Çapanoğlu’nun üç kişilik kayyım heyeti olarak atanmasına, yönetim organının zarar ve tüm işlemlerinin tayin edilen üç kişilik kayyım heyetine devredilmesine karar verildi.
Amasya Ağır Ceza Mahkemesi 7 gün içerisinde Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesine itiraz yolu açık olmak üzere oy birliği ile karar verdiğini açıkladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle