logo

reklam

Kooperatife Kalyum’mu Atanıyor

neler oluyorKooperatife Kalyum’mu Atanıyor
AMASYA Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetiminde Başakan Hüseyin Fakı ile birlikte yönetimde bulunan Kamil Gedik ve Erol Özarslan hakkında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, “Kooperatifin yönetim kurulu üç üyesi hakkında Kanun ve Anasözleşmede belirtilen suçlamalar sebebiyle kamu davası açılan, kamu davaları nedeniyle Yöneticilerin görevlerine devamı veya görevlerinden azledilmesine karar verilemesi ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 56. Maddesi ve Kooperatif Anasözleşmesi 40. Maddesine aykırılık sebebinin ortadan kaldırılmasını sağlayacak oylamanın genel kurul üyeleri tarafından yapılmaması” gerekçesiyle görevden almıştı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca görevden alınan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkan ve iki yöneticinin yerlerinin 1163 sayılı Kooperatif Kanunu ve Kooperatif anasözleşmesinin ilgili hükümleri çercevesinde yedek üyeden doldurulması istenmişti. Göreve yedekten gelmelerinin tamamlanmadığı öğrenilen Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifine, edinilen bilgiye göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifine kalyum atacağı ve bu kalyumun Kooperatifi Seçimli Genel Kurula götüreceği ifade ediliyor.

Amasya Şeker Faprikasında
Turhal Ağırlıklı Yönetim Değişimi
AMASYA Şeker Faprikasında yapılanr Mali genel kurulda, faprikanın ortaklarının istemi üzerine yönetim kurulunda değişikliğe gidildi. Amasya Şeker Faprikası A.Ş. yeni yönetiminin Mustafa Saatci başkanlığında Yalçın Bekler, Necati Taşdemir, Musa Toprak ve Eşref Dikmen getirildi. Yönetim Kurulu listesinde Turhal ağırlıklı bir yönetim oluştu.
Amasya Şeker Fahrikasında bilindiği gibi Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin yüzde 72 hissesine karşın Turhal Pancar Ekicilerin yüzde 24 ve Şekerbank’ın yüzde 4 hissesi bulunuyor.
Amasya Şeker Faprikası A.Ş. de yapılan yönetim kurulu değişikliğini önve Hükümet Komiserinin uygun görmediğini belirterek salondan ayrılması fakat bilinmeyen bir nedenle salonu dönerek kongrenin yapılması konusunda isteksiz görüş bildirdiği iddia ediliyor.

Share
2581 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle