logo

reklam

Kösterelioğlu; GELECEĞİMİZİ OKUYARAK AYDINLATIYORUZ

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu
GELECEĞİMİZİ OKUYARAK AYDINLATIYORUZ
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu beraberinde Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz ile İlyas Köyü ilköğretim okulunda ikinci sınıfı öğrencilerin okuma etkinliğine katıldı.
Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Sizlerle birlikte yeni Türkiye inşa edeceğiz. Sizler bizim için önemlisiniz, değerlisiniz. Çünkü geleceğimiz sizinle şekillenecek. Sizler sayesinde başarıya ulaşmış olacağız.” dedi.
Öğrenciler ile okul bahçesinde ağaç altında oluşturulan okuma etkinlik platformunda öğrenciler ile kitap okuyan Kösterelioğlu, öğrenciler ile birlikte “Yaratıcı Okuma” projesi kapsamında öğrenciler ile sohbet etti.
Öğrencilere hedeflerini soran Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Niçin kitap okumalıyız? Sorusunu yöneltti. Kitap okumanın başarıya götüren tek yol olduğunu ifade eden Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Başarılı olmak için hedefi iyi belirlemek, hedefe ulaşmak için çok çaba sarf etmek gerek. Bu nedenle başarılı olmak istiyorsak daha çok kitap okumalıyız.” dedi. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda edinilmesi gereken bir davranış olduğunu söyleyen Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünün önemini hatırlatarak, erken yaşlarda kitaplarla tanışarak kitap okuma sevgisinin ve alışkanlığının kazanılması gerektiğini vurguladı.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Her şeyi akademik başarıya endekslememeliyiz. Önemli olan iyi, erdemli ve değerleriyle bütünleşmiş nesiller yetiştirebilmektir. 2019-2020 yılında güncellenen öğretim programında da özellikle yer verilen değerler eğitimine; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere özellikle “Oku Amasya” projesi kapsamında uygulamaya geçilen Amasya Okuma saati ile ilgili okuma etkinliğine hassasiyetle önem verilsin. Bu noktada hepimize önemli görevler düşmektedir. Toplumun mihenk taşları olan öğretmenlerimiz, toplumun önünde yer alarak nesillere yön vermelidir. Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman ve her konuda yanınızdayız” İfadelerini kullandı. Öğretmenlerin sorunlarını ve taleplerini dinleyerek görüş alışverişinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, İdareci ve öğretmenlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür edip başarılı bir eğitim öğretim yılı temennisinde bulunarak okullardan ayrıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.