logo

reklam

Köy minibüsleri trafiği felç ediyor

Kent merkezinde köy minibüsleri, trafikteki düzeni allak bullak ediyor. Farklı noktalardaki halk minibüsü duraklarına giriş çıkış yapan minibüsler, trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor.
Amasya’da köy minibüslerinin geliş-gidiş güzergâhlarının belirlenmemesi ve durak sorununun çözüme kavuşturulmaması, trafikte ciddi aksamalara neden oluyor. Şehir merkezinde dağınık halde bulunan köy minibüs garajları, var olan trafik sorununu ikiye katlıyor. Duruma sitem eden araç sürücüleri, ilgili birimlerin köy minibüs duraklarının tek alanda toplanmasını talep ediyor.
Kentin en büyük sorunları arasında yer alan ve araç sayısındaki artışla birlikte adeta kör düğüm haline gelen trafik sorunu gün geçtikçe büyüyor. Çarpık, gelişi güzel yol ve kaldırımlara park edilen araçlar, trafik ve yayaları olumsuz yönde etkilerken, çözüm bekleyen sorun gün geçtikçe çıkmaza giriyor.
HAKSIZ REKABET!
Toplu durakları bulunmayan köy minibüsleri kent merkezinin belirli noktalarını garaj olarak kullanıyor. Özellikle Şehir halk minibüs duraklarında duran köy minibüsleri bu duraklarda haksız rakabete yol açıyor. Mustafa Kemal Paşa Caddesi başta olmak üzere Gümüş camii mevkii ve Milli Egemenlik Caddesi üzerinde köy minibüslerinden dolayı en büyük sorunu yaşayan caddelerin başında yer alıyor. Ayrıca, Köy minibüsleri Amasya Belediyesi Özel halk Minibüslerinin toplu taşımacılık görevi yaptığı Belediye mücavir alanı içinde yer alan mahallelerede yolcu taşıyor. Bu haksız rakabetini köy minibüslerinin camlarına astıkları güzergah levhası ile netleştiriyor.
VATANDAŞ HUZURSUZ
Garaj gibi kullanılan sokaklara giren sürücüler çıkmak için adeta çırpındıklarını ifade ederek: “Köy minibüsleri tek bir garajda toplanması gerekiyor. Yaşanan park sorunundan dolayı çarşı merkezi zaten tıkanmış durumda. Bu sorunlara birde köy minibüsleri eklenince cadde ve sokaklarda âdete çıkmaz sokak haline geliyor” şeklinde sitem ettiler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.