logo

reklam

Köy Yolları Bakımda

amasya köy yollarıAmasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, köylerde yaşayan vatandaşların günlük yaşantılarını kesintiye uğratmadan rahat bir şekilde il ve ilçelere ulaşımlarının önemli olduğunu söyledi.
Amasya da yaz mevsimi ile ile birlikte köy yollarının yenileme ve bakım çalışmalarına hız verildi.
Yol yapım ve genişletme çalışmlarının sürdüğünü belirten vali Çomaktekin, Kimse köylerde yaşıyoruz diye mağdur olmamalı, iyi günde kötü günde köylerimiz de kentlerimiz gibi kolay ulaşılabilir olmalı. Amasya İl Özel İdaresi yaz boyunca yollarımızın tamir ve bakımlarını gerçekleştirecek. Yeni yol yapımı ve genişletme çalışmalarıyla da Amasya’nın en uzak köyü ile ulaşımında herhangi bir sorun kalmayacaktır.” dedi.
Amasya valisi Çomaktekin, İl Özel İdaresince yol yapım çalışmaları devam eden Ağılönü, Ortaköy ve Sıracevizler köylerinde incelemelerde bulunarak, görevli personel ve köy halkı ile sohbet etti. Vali Çomaktekin’e incelemelerinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri İl Müdürü Ali Özel ve diğer yetkililer eşlik etti.
Amasya valisi Çomaktekin açıklamasına şöyle devam etti.
“İl Özel İdaremizin sorumluluğunda; 3053 km yol ağı mevcut olup, bunun 1401 km asfalt, 1321 km stabilize, 297 km ham yol, 33 km’si parke yol şeklindedir. Yolların bağlı bulundukları il, ilçe merkezi ile olan kısmı asfalt, köyler arası bağlantı yolları ve diğer ziraat, mera ve ormanla bağlantılı olan kısımları ise stabilize kaplama ve ham yol şeklindedir.
2015 yılında 103 km’ si 1. kat asfalt A tipi, 102 km’ si de 2. kat asfalt B tipi olmak üzere toplam 205 km sathi kaplama asfalt yapılacaktır. Bu kapsamda 2015 yılında asfalt çalışmaları için 7.725.000 TL harcama yapılması planlanmıştır. Bugünkü programımızda Ağılönü, Ortaköy ve Sıracevizler mevkilerinde gerçekleşen çalışmaları yerinde inceleyeceğiz. Bu çalışma ile, daha önce Merzifon İlçemize Amasya Şehir Merkezi üzerinden 90 km mesafe ile gitmekte olan yöre halkımız, Ağılönü-Esentepe Köy yolu üzerinden Merzifon İlçemize 30 km’lik mesafe ile ulaşım sağlamış olacaktır. Bunun neticesinde bölge insanımız hem zamandan, hem de yakıttan tasarruf sağlayacaktır.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle