logo

reklam

Köy Yolları Beton Asfaltlanıyor

AMASYA İl Özel İdaresi ulaşımda kaliteyi ve konforu artırmak için Amasya genelinde yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdare Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Amasya genelinde köylerde asfaltsız köyün kalmayacağını belirterek, “Bu yıl Yozgat’ta bir ilki gerçekleştirerek köy yollarımızı sıcak asfaltla buluşturuyoruz. Sezonun açılmasıyla birlikte çalışmalarımız hız kazandı.” dedi.
Ulaşım sektöründe, yol yapım bakım, trafik işaret ve levhaları, sanat yapıları gibi hizmetlerin yanısıra geçen yıl hizmete sunulan sıcak asfalt olarak bilinen B.S.K yol yapımı da hızla devam etmektedir.
Amasya İl Özel İdare genel sekreteri Aykutlu, “Amacımız ve vizyonumuz şehirlerimizde hangi imkânlar varsa köylerimizde de olmasıdır. Köylerimiz yoluyla, suyuyla, arıtma tesisiyle, sıhhi deposuyla, sulu tarımı ve her şeyiyle gelişmiş ve hayat standartları yüksek olacaktır. Yapılan bu yollarımızı köylülerimizin korumasını istiyorum. Rastgele değişik sebeplerle kanal açıp bozmayalım. Yollarımızı tahrip etmeyelim ki uzun ömürlü olsun” dedi.
2018 yılı programı kapsamında mevsimlerin çalışmaya elvermesi ile başlanılan çalışmalarda, Çalışmalarını Suluova İlçesine bağlı köylerde sürdüren ekipler; Bayırlı-Karaağaç grup köy yolunda 5,7 km, Oğulbağı köy yolunda 0,60 km, Kolay köy yolunda 1,5 km, Akören-Çukurören grup köy yolunda 7 km, Uzunoba köy yolunda 0,60 km, Yolpınar köy yolunda 2 km Bitümlü Sıcak Karışım asfalt yollarını tamamlayarak hizmete açıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle